در یک سازمان وسایل و تجهیزاتی مورد استفاده قرار می گیرند که قیمت بسیار بالایی دارند به طوری که سارقین، سرقت از ادارات را هم زیر نظر دارند. بنابراین استفاده از یک سیستم امنیتی مناسب می تواند احتمال سرقت از اداره را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد.

روش های بالا بردن امنیت ادارات

در ادارات وسایل مهمی مانند سیستم های کامپیوتری، محصولات تولید شده شرکت و … وجود دارد. به غیر از وسایل و کالاها، حفاظت از اسناد مهم و رسمی شرکت هم از درجه اهمیت بالایی برخوردار است. به همین علت انتخاب یک سیستم امنیتی مناسب برای اداره از اهمیت بالایی دارد. برای تامین امنیت یک مجموعه روش های مختلفی وجود دارد که در زیر به آنها می پردازیم.

قفل هوشمند

قفل هوشمند

قفل های هوشمند در واقع قفل های بدون کلید هستند که به شما این امکان را می دهند، درب خود را بدون کلید فیزیکی باز کنید. این قفل ها را می توان با استفاده از یک برنامه تلفن هوشمند از راه دور کنترل کرد. بسیاری از مدل های قفل هوشمند دارای یک صفحه کلید عددی روی قفل برای وارد کردن یک کد دسترسی منحصر به فرد هستند.

اگر در چند سال اخیر شرکت شما، سیستم امنیتی را خریداری و نصب کرده باشد، بعد از چند سال، قفل هوشمند را خریداری کردید، در هنگام نصب قفل می توانید سیستم امنیتی و قفل هوشمند را به هم متصل کنید. با نصب این قفل به راحتی متوجه خواهید ‌شد که چه کسانی به شرکت رفت و آمد داشته اند.

سنسورهای ورودی

سنسور درب و پنجره هوشمند یکی از بخش‌های مهم برای داشتن سیستم امنیتی جامع در اداره است. این سنسور معمولا روی نقاط ورودی شرکت مانند درب و پنجره ‌ها نصب شده و باز، بسته یا شکسته شدن آنها را تشخیص داده و به شما اطلاع می‌ دهد.

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

دوربین مداربسته یکی از راه های بالا بردن امنیت در ادارات می باشد. با توجه به قابلیت ضبط فیلم این دوربین ها؛ به راحتی از راه دور و از طریق تلفن همراه یا لپ تاپ تمامی ورود و خروج های غیر عادی را زیر نظر بگیرید. در نصب دوربین های مداربسته فقط به فضای داخلی دفتر توجه نباید توجه کرد؛ بلکه به فضای بیرونی و محوطه ساختمان شامل راه پله، لابی و پارکینگ ساختمان هم باید در نظر گرفته شود.

حسگرهای حرکتی

حسگرهای حرکتی که به آن سنسور حرکتی نیز گفته می شود، یک وسیله الکترونیکی است که از حسگر برای تشخیص افراد یا اشیاء نزدیک استفاده می کند. حسگرهای حرکتی بخش بسیار مهمی از سیستم امنیتی می باشد. هنگامی که یک حسگر، حرکت غیرعادی را تشخیص دهد، هشداری را به سیستم امنیتی شما و در سیستم های جدید، مستقیماً به تلفن همراه شما ارسال می کند.

کدام مدل قفل هوشمند برای ادارات مناسب است؟

قفل و دستگیره های هوشمند انواع مختلفی دارند که در سیستم امنیتی ادارات هم از آن استفاده می شود. البته ساختار قفل های هوشمند هیچ تفاوتی با هم ندارند و تنها تفاوت اصلی آنها در نوع و روش باز شدن قفل می باشد. در ادامه با قفل های هوشمند مناسب آشنا می شویم.

قفل کارتی

قفل هتلی TH-013

قفل های کارتی یکی از متداول ترین قفل های هوشمندی است که همه ما با آن آشنایی داریم. این قفل ها در هتل ها و ادارات بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. بازگشایی این قفل ها تنها با کارت بوده و شما می توانید به راحتی برای هر بخش از شرکت خود یک قفل کارتی مخصوص آن قسمت تهیه و کارت ها را در اختیار اعضای آن واحد قرار بدهید. ذکر این نکته الزامی است که برخی از این قفل ها دارای ۳۰۰ کارت می باشند تا بابت گم شدن کارت نگرانی خاصی نداشته باشید.

قفل با مشخصه های بیومتریک

یکی از بهترین و ایمن ترین انواع قفل های هوشمند، قفل با مشخصه های بیومتریک (اثر انگشت و تشخیص چهره) می باشد. به دلیل منحصر به فرد بودن مشخصه های بیومتریک امکان کپی کردن و ورود دیگران با اثر انگشت شما وجود ندارد. با قفل های هوشمند بیومتریک امکان ورود غیرمجاز به حداقل ممکن رسیده است. لازم به ذکر است که در این نوع قفل ها می توانید چندین اثر انگشت برای رفت و آمد کارمندان خود تعریف کنید تا آنها بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

قفل رمزی

قفل الکترونیکی رمزی

یکی از رایج ترین نمونه های قفل هوشمند، قفل رمزی است. در این قفل ها یک صفحه کلید وجود دارد که افراد با وارد کردن رمز می توانند وارد بخش مربوطه شوند. از آنجایی که برخی از قفل های هوشمند لاگ رفت و آمد افراد را در خود نگه داری می کنند، از این رو مدیر شرکت می تواند تردد کارمندان را کنترل کند.

برخی از قسمت های اداره مانند قسمت بایگانی یا دفتر مدیر شرکت را می توان برای بخش اعظمی از کارمندان محدود کرد و رمز عبور این قسمت ها فقط در دسترس کسانی که در آن قسمت کار می کنند قرار می گیرد.

قفل ترکیبی

قفل هوشمند دماوند بژ

قفل هوشمند ترکیبی از چند یا تمام قابلیت های دیگر انواع قفل هوشمند برخوردار است و آن را می توان پیشرفته ترین نوع قفل هوشمند نامید. معمولا این قفل ها از قابلیت بازگشایی به کمک مشخصه های بیومتریک (اثر انگشت و تشخیص چهره)، رمز عبور، کارت و تلفن همراه بهره می برند.

نتیجه گیری

طبق مطالبی که در بالا گفته شد، به نظر می رسد قفل های هوشمند بیشترین تاثیر را در امنیت یک اداره داشته باشند. اگر در جستجوی بهترین سیستم امنیتی هستید بهتر است در ابتدا بودجه، متراژ شرکت، تعداد واحدها، تعداد کارمندان هر بخش و درجه امنیت هر قسمت را مشخص کنید و سپس یکی از انواع قفل هوشمند را تهیه کنید. البته می توانید در کنار قفل هوشمند از دوربین مداربسته یا حسگر امنیتی هم استفاده بکنید تا شرکت شما امنیت بیشتری داشته باشد.

قفل های اداری تنسر لاک به شما کمک می کند تا بتوانید برای هر بخش اداره یک قفل هوشمند گذاشته و دسترسی را مخصوص به خود افراد آن بخش بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع قفل های هوشمند اداری تنسر لاک، خدمات پس از فروش این محصولات و دریافت مشاوره تخصصی، می توانید با کارشناسان ما در این حوزه تماس حاصل نمایید.