یکی از محبوب ترین انواع قفل دیجیتال که شاید جزء اولین گونه های آن محسوب شود، قفل رمزی دیجیتال است. این قفل دیجیتال به دلیل سهولت در رفت و آمد، طراحی زیبا و امنیت بالاتر نسبت به قفل های کلیدی، خیلی زود جای خود در میان مردم باز نمود. این ویژگی ها سبب شد تا در یک مطلب جداگانه به قفل های رمزی دیجیتال، کاربردهای آنها و ویژگی های قفل رمزی دیجیتال تنسر لاک بپردازیم.

قفل رمزی دیجیتال

قفل رمزی دیجیتال

از روی نام این نوع قفل دیجیتال میتوان برداشت نمود که این قفل از طریق رمز عبور باز میشود. قفل های رمزی دیجیتال را میتوان اولین سری از قفل های دیجیتال نامید که متناسب با پیشرفت های صورت گرفته در این صنعت، قابلیت های بسیاری به آن اضافه شده است.

مزایای قفل رمزی دیجیتال نسبت به قفل کلیدی

برخلاف قفل های کلیدی، کار با قفل های رمزی دیجیتال بسیار آسان است و هر فردی میتواند به راحتی از آن استفاده نماید. این قفل ها نیاز به حمل کلید ندارند و دیگر شاهد پشت درب خانه ماندن به دلیل فراموش کردن یا گم کردن کلید نخواهیم بود.

اگر علاقه مند به زیبایی هستید، مشخصا قفل های کلیدی نمیتوانند این حس را به شما منتقل کنند. درطرف مقابل، طراحی قفل های رمزی بسیار خلاقانه و زیبا است و میتواند رضایت تمام سلایق از نظر زیبایی را جلب نماید.

دیگر مزیت مهم قفل های رمزی دیجیتال نسبت به قفل های کلیدی را میتوان در امنیت آنها دانست. قفل های کلیدی از لحاظ امنیتی در سطح بسیار پایینی قرار میگیرند و حتی برخی از سارقین میتوانند این قفل ها را در کمتر از ۱۰ ثانیه باز نمایند اما قفل های رمزی از سیستم های امنیتی پیشرفته ای بهره میبرند که حتی با ضربه های محکم یا شوک های الکترونیکی نیز از کار نمی افتند. همچنین برخلاف قفل های کلیدی، شما میتوانید به سادگی و بدون صرف هیچ هزینه ای، رمز عبور را در هر زمانی تغییر دهید.

کاربردهای قفل رمزی دیجیتال

قفل های رمزی دیجیتال از سری قفل های دیجیتال مسکونی و اداری به شمار می آیند. این نوع قفل ها مناسب درب منازل، ادارات، فروشگاه ها، درب اتاق مدیران کارخانجات، اتاق های سرور و … است.

استفاده راحت و آسان از قفل های رمزی سبب شده است تا در برخی از قفل های باشگاهی که معمولا به وسیله کارت باز میشوند، قابلیت بازگشایی به کمک رمز عبور نیز افزوده شود. در سه مدل از قفل های باشگاهی تنسر لاک با نام های قفل باشگاهی TS-103، قفل باشگاهی TS-104 و قفل باشگاهی TS-107 نیز این قابلیت به کار رفته است.

ویژگی های قفل رمزی دیجیتال تنسر لاک

قفل رمزی دیجیتال تنسر لاک

درحال حاضر تولید قفل هایی که تنها یک روش بازگشایی در اختیار افراد قرار میدهند، منسوخ شده است و مردم نیز اقبالی به استفاده از این نوع قفل های دیجیتال از خود نشان نمیدهند. گروه صنعتی تنسر لاک نیز با توجه به علاقه مردم، قفل های رمزی دیجیتال خود را با امکانات فراوان و روش های بازگشایی متفاوت روانه بازار کرده است.

قفل های رمزی دیجیتال تنسر لاک علاوه بر بازگشایی از طریق رمز عبور، دارای قابلیت بازگشایی به روش های دیگر همچون اثر انگشت و کارت نیز هستند و حتی در برخی از قفل های دیجیتال تنسر لاک مانند قفل دیجیتال دنا و قفل دیجیتال پاسارگاد، میتوانید از بازگشایی به روش تشخیص چهره نیز بهره ببرید.

همچنین برخی از قفل های رمزی دیجیتال از قابلیت اتصال به تلفن همراه برخوردار هستند و علاوه بر بازگشایی قفل از طریق تلفن همراه، میتوانید رفت و آمد افراد به خانه خود را کنترل نمایید. این قابلیت در تعدادی از قفل های تنسرلاک مانند قفل دیجیتال دماوند، قفل دیجیتال صفه، قفل دیجیتال الوند و … دیده میشود.

شرایط اضطراری نیز در تولید قفل های رمزی دیجیتال تنسر لاک دیده شده است و برای آنکه کاربران در این شرایط مانند قطعی برق یا اتمام باتری به مشکل برنخورند، کلید های مکانیکی تعبیه شده است تا در این مواقع بتوانند از آن برای بازگشایی استفاده کنند.

همانطور که میدانید، حفظ امنیت رمز عبور قفل های رمزی، اهمیت بالایی دارد. به همین جهت تنسر لاک در قفل های رمزی دیجیتال خود از قابلیتی به نام تنظیم رمزنگاری توابع خیالی استفاده کرده است تا مشکل امنیت رمز عبور اینگونه قفل ها به طور کامل برطرف شود.

رمزنگاری توابع خیالی بدین گونه است که شما پیش و پس از رمز عبور صحیح، اعدادی را به صورت تصادفی وارد میکنید و قفل بدون هیچ مشکلی باز میشود. استفاده از این قابلیت قفل های رمزی دیجیتال تنسر لاک به شما کمک میکند تا در هنگامی که فردی ناشناس در کنار شما حضور دارد و شما قصد وارد کردن رمز عبور خود را دارید، آن شخص متوجه رمز عبور شما نشود.

همچنین برخی از سارقین با اثر انگشت به جا مانده از افراد بر صفحه کلید قفل رمزی، میتوانند رمز عبور قفل را حدس بزنند اما شما به کمک این قابلیت میتوانید از تمامی اعداد صفحه کلید استفاده نمایید و حدس رمز عبور را برای سارقین حرفه ای نیز غیرممکن کنید.

بیشتر بخوانید: قفل کارتی

نکات مهم برای انتخاب رمز عبور قفل رمزی دیجیتال

رمز عبور برای قفل های دیجیتال دقیقا همانند کلید برای قفل های سنتی است؛ لذا در انتخاب این رمز عبور باید نهایت دقت را به خرج دهیم تا مشکلی از این بابت برای ما به وجود نیاید. قفل های دیجیتال از سیستم های امنیتی خاصی برخوردار هستند که هک کردن آنها غیر ممکن است. در نتیجه افراد خرابکار از این طریق هیچ شانسی برای دسترسی به خانه یا محل کار شما ندارند و شما کافی است با انتخاب یک رمز عبور مناسب، به طور کلی راه را بر روی آنها ببندید.

مهمترین نکات در هنگام انتخاب رمز عبور قفل رمزی دیجیتال عبارتند از:

  1. از الگوهای عددی ساده مانند ۱۲۳۴ یا ۲۲۲۲ به هیچ وجه استفاده نکنید.
  2. به هیچ عنوان از تاریخ تولد خود یا افراد خانواده برای رمز عبور استفاده نکنید.
  3. شماره تلفن همراه خود یا دیگر اعضای خانواده، گزینه مناسبی برای انتخاب رمز عبور قفل نیست.
  4. از انتخاب رمز عبورهای بسیار سخت که احتمال دارد اعضای خانواده فراموش کنند، خودداری نمایید.

تعدادی از قفل های رمزی دیجیتال پرفروش تنسر لاک

قفل دماوند تنسر

قفل دیجیتال دماوند

قفل هوشمند دنا

قفل دیجیتال دنا

قفل دیجیتال الوند

قفل دیجیتال الوند

قفل دیجیتال البرز

قفل دیجیتال البرز

سوالات متداول در مورد قفل رمزی دیجیتال

بازگشایی قفل های رمزی دیجیتال تنها از طریق رمز عبور یا پین کد است؟

همانطور که به آن اشاره شد، قفل های رمزی علاوه بر بازگشایی توسط رمز عبور، قابلیت بازگشایی به طرق دیگر مانند کارت، اثر انگشت، تلفن همراه و حتی تشخیص چهره را دارا میباشند.

قفل های رمزی دیجیتال قابلیت نصب بر روی چه نوع درب هایی را دارد؟

این قفل ها میتوانند بر روی انواع درب ها مانند درب های چوبی، فلزی، شیشه ای و حتی یو پی وی سی نصب شوند و بدون هیچ مشکلی کار کنند.

قیمت قفل های رمزی دیجیتال چقدر است؟

قیمت این قفل ها متفاوت است و بر اساس عواملی همچون جنس بدنه، روش های بازگشایی و امکانات قرار گرفته در انها مشخص میشود.

خرید قفل رمزی دیجیتال تنسر لاک

تنسر لاک نامی آشنا در صنعت قفل کشور است و یکی از بهترین تولید کنندگان ایرانی در ساخت قفل های دیجیتال، قفل های کتابی و قفل های حیاطی به شمار میرود. قفل های رمزی دیجیتال تنسر لاک با قابلیت های بسیار توانسته است علاوه بر مشتریان داخلی، نظر مشتریان خارجی را به خود جلب کند و آنها را مجاب به خرید نماید. شما برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد قفل های رمزی دیجیتال تنسر لاک، میتوانید با کارشناسان تنسر لاک تماس حاصل نمایید.