قفل الکترونیکی درب منزل

موضوعات این مقاله

قفل الکترونیکی درب منزل یا محل کار از حالت یک محصول لوکس و تجملاتی خارج شده است و دیدگاه ها به آن کاملا تغییر کرده است. قفل الکترونیکی امکانات فوق العاده ای را در اختیار کاربران قرار میدهد و مشکلات امنیتی منازل و ادارات را به طور کامل برطرف میکند. بررسی کامل قفل الکترونیکی درب که معمولا بر روی درب منازل، ادارات و محل کار از آن استفاده میشود، مقصود این مقاله است و در صورت داشتن قصد خرید، این مقاله میتواند اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار شما قرار دهد.

قفل الکترونیکی درب منزل چیست؟

قفل الکترونیکی درب منزل که بارها و بارها در محافل مختلف با نام های قفل هوشمند، قفل دیجیتال، دستگیره هوشمند، دستگیره الکترونیکی و اسامی دیگر به زبان آمده است، در اصل نوعی قفل است که تولیدکنندگان در بازگشایی قفل، رویه قبل را انتخاب نکرده اند و روش های دیگر جایگزین کلید شده است. در این روش ها علاوه بر امنیت بالاتر، راحتی کاربر نیز درنظر گرفته شده است تا استفاده از قفل های الکترونیکی درب احساس خوشایندتری را به کاربر منتقل کند.

چرا قفل الکترونیکی درب؟

چرا قفل الکترونیکی درب منزل

شاید مهمترین سوال افرادی که هنوز تصمیمی برای خرید قفل الکترونیکی درب ورودی منزل خود نگرفته اند همین سوال چرا قفل الکترونیکی درب؟ باشد. پاسخ این سوال در مزایای استفاده از قفل الکترونیکی نهفته است. پس در این قسمت بهتر است به بررسی مزایای قفل الکترونیکی درب بپردازیم:

امنیت بالا

اساس استفاده از قفل بر روی درب، تامین امنیت است اما آیا قفل های کلیدی میتوانند این وظیفه خطیر را به دوش بکشند؟ پاسخ منفی است؛ زیرا سازوکار قفل های کلیدی بسیار ساده است و با داشتن اطلاعات در مورد نحوه بازگشایی این نوع قفل ها، به سادگی میتوان آنها را باز نمود. به همین دلیل بسیاری از افراد میتوانند قفل های کلیدی را با استفاده از یک سنجاق باز نمایند.

در قفل الکترونیکی مورد استفاده بر روی درب منازل و ادارات، سیستم های پیشرفته الکترونیکی به کار رفته است که باز شدن قفل به غیر از روش های مورد تایید، غیر ممکن است. قفل های الکترونیکی غیرقابل هک هستند و افراد خرابکار با این روش ها نیز شانسی برای بازگشایی قفل نخواهند داشت. برای اطلاعات بیشتر در مورد امنیت قفل الکترونیکی، میتوانید به مقاله امنیت قفل هوشمند مراجعه نمایید.

راحتی کاربر

مزیت بسیار مهم دیگر قفل های الکترونیکی مورد استفاده بر روی درب منازل و ادارات، احساس راحتی برای کاربر است. قفل های کلیدی دردسرهای خاص خود را دارد و استفاده از آنها به آسانی قفل های الکترونیکی نیست. باز کردن قفل های کلیدی یکی از چالش های افراد سالخورده و کودکان است و همواره با آن مشکل دارند. قفل های الکترونیکی با روش های بازگشایی متنوع و آسان، مشکلات مربوطه را از بین برده است. بازگشایی به کمک اثر انگشت، تشخیص چهره، رمز و کارت، روش هایی است که مشکلات قفل های کلیدی را برای شما به وجود نمی آورد.

زیبایی

هیچکس نمیتواند منکر زیبایی و جذابیت قفل های الکترونیکی شود. در ابتدا که آشنایی با قفل الکترونیکی درب منازل و ادارات به این اندازه نبود، بسیاری از افراد تنها مزیت شاخص این قفل را، زیبایی آن می دانستند اما با شناخت بیشتر نسبت به قفل الکترونیکی، زیبایی به یکی از چند مزیت مهم این قفل تبدیل شد. با استفاده از قفل های الکترونیکی درب، علاوه بر بهره مندی از سایر مزایای این قفل، میتوانید به درب منازل خود نیز زیبایی ویژه ای ببخشید.

انواع قفل الکترونیکی درب منرل؟

قفل الکترونیکی درب همگام با پیشرفت تکنولوژی، پله پله ترقی پیدا نمود و به جایگاه حال حاضر آن یعنی امن ترین قفل های مسکونی و اداری رسید. بررسی انواع قفل الکترونیکی درب به وضوح این پیشرفت را نشان میدهد. در این بخش بررسی انواع قفل الکترونیکی درب منازل و محل کار در دستور کار قرار گرفته شده است تا تفاوت انواع قفل های الکترونیکی را بهتر متوجه شوید.

قفل الکترونیکی رمزی درب منزل

قفل الکترونیکی رمزی

نمیتوان به قطعیت گفت که قفل های الکترونیکی رمزی اولین نوع از قفل های الکترونیکی درب منازل هستند یا قفل های الکترونیکی کارتی اما هر آنچه که هست، تولید این نوع قفل ها باعث شد تا پیشرفت های جدی در این حوزه به وجود آید.

قفل الکترونیکی رمزی برخلاف آنکه جزء ساده ترین انواع قفل الکترونیکی درب منازل محسوب میشود، اما امنیت بالایی را برای شما به ارمغان می آورد؛ زیرا بازگشایی قفل رمزی به وسیله رمز عبور است و رمز عبور در ذهن شما قرار دارد. کلید قفلتان در ذهنتان است و هیچ شخصی بدون خواست شما، به آن دسترسی ندارد.

قفل الکترونیکی کارتی

احتمالا با عبارت قفل کارتی یا قفل هتلی آشنایی دارید. قفل الکترونیکی کارتی دقیقا همان قفل هایی است که در هتل ها به کار میرود و احتمالا تجربه کار کردن با آن را دارید. قفل الکترونیکی کارتی بیش از آنکه بر روی درب منازل به کار رود، در هتل ها و ادارات بزرگ مورد استفاده قرار میگیرد.

اگر با این قفل کار کرده باشید، حتما با روش بازگشایی آن آشنایی دارید اما طبیعتا با شنیدن نام این قفل، در ذهن هر شنونده ای این نکته تداعی میشود که بازگشایی از طریق نوعی کارت صورت میگیرد. با نزدیک کردن کارت به صفحه قفل یا تماس کارت با آن، قفل در کسری از ثانیه باز میشود.

قفل الکترونیکی اثر انگشتی

پیشرفت فناوری و به کارگیری از اثر انگشت در موارد مختلف سبب شد تا قفل های الکترونیکی اثر انگشتی روانه بازار شوند. اثر انگشت یکی از خصوصیات منحصربفرد انسان ها است و بین افراد تمایز به وجود می آورد. پس چه بهتر است که از این تمایز افراد برای بازگشایی قفل ها استفاده شود.

نحوه استفاده از قفل های اثر انگشتی الکترونیکی بدین صورت است که افراد مجاز، اثر انگشت خود را در سیستم قفل ذخیره میکنند تا پس از هر بار قرار دادن انگشت خود بر روی سنسور تعبیه شده قفل، درب باز شود. قفل تنها در صورتی باز میشود که اثر انگشت فرد با اثر انگشت های ذخیره شده در قفل یکسان باشد و در غیر این صورت، قفل باز نمیشود. این قفل الکترونیکی امکان وارد شدن افراد غیر مجاز به منزل یا محل کار شما را نمیدهد.

قفل الکترونیکی تشخیص چهره

استفاده از چهره افراد، روش بازگشایی دیگری است که در قفل های الکترونیکی درب به کار رفته است. پس از تجربه موفق این روش در قفل تلفن های همراه، تولید کنندگان قفل الکترونیکی نیز به سراغ تولید قفل های الکترونیکی تشخیص چهره رفتند. سیستم تشخیص چهره قفل های الکترونیکی بدین شکل است که ویژگی های صورت هر فرد مانند زاویه صورت، فاصله بین دو چشم، لب و دهان و حتی لکه های باقی مانده بر روی صورت به دقت مورد بررسی قرار میگیرد و پس از تایید اطلاعات، قفل باز میشود.

قفل الکترونیکی با قابلیت اسکن خطوط کف دست

یکی از انواع قفل الکترونیکی که کمتر به آن پرداخته شده است، قفل های الکترونیکی با قابلیت اسکن کف دست هستند. خطوط کف دست هر انسان نیز یکی دیگر از مشخصات بیومتریک اوست و از این ویژگی نیز میتوان در بازگشایی قفل ها استفاده نمود. این نوع قفل ها، امنیت بسیار بالایی دارند اما کمتر قفل الکترونیکی از این قابلیت برای بازگشایی بهره میبرد. در میان قفل های الکترونیکی ایرانی تنها دو مورد به نام های قفل دنا و قفل پاسارگاد از این قابلیت برخوردار هستند.

قفل الکترونیکی با قابلیت بازگشایی از طریق تلفن همراه

قفل الکترونیکی درب با قابلیت بازگشایی از طریق تلفن همراه

یکی از قفل های الکترونیکی بسیار محبوب، قفل الکترونیکی با قابلیت بازگشایی از طریق تلفن همراه است. این قفل محبوب به شما این امکان را میدهد تا به وسیله یک اپلیکیشن، بتوانید قفل را از راه دور باز نمایید. بازگشایی قفل از راه دور، قابلیت بسیار مهمی است که در قفل های کلیدی وجود ندارد. این اپلیکیشن به شما این امکان را میدهد تا ساعات رفت و آمد افراد به خانه خود را کنترل نمایید. البته بازگشایی از طریق تلفن همراه به بسیاری از انواع قفل الکترونیکی درب افزوده شده است.

قفل الکترونیکی ترکیبی

قفل الکترونیکی با داشتن چند روش بازگشایی، خواسته بسیاری از افراد بود. این افراد تمایل داشتند تا روش های بازگشایی بیشتری در اختیار داشته باشند تا به دلخواه یکی را برای بازگشایی انتخاب نمایند. با توجه به خواسته این افراد، تولید کنندگان قفل الکترونیکی درب منازل به تولید نوعی قفل با نام قفل الکترونیکی ترکیبی اقدام نمودند.

قفل های الکترونیکی ترکیبی به دلیل نحوه ترکیب روش های بازگشایی مختلف، تنوع بسیار بالایی دارند و افراد میتوانند متناسب با سلیقه خود، یکی را برگزینند. البته امروزه اکثر قفل های الکترونیکی درب منازل بدین صورت هستند و کمتر قفلی را میتوان پیدا نمود که تنها یک روش بازگشایی داشته باشد.

امکانات قفل الکترونیکی درب

قفل های الکترونیکی درب منازل و ادرات علاوه بر ویژگی های ساختاری منحصربفرد، امکانات مختلفی را نیز در اختیار کاربران قرار میدهد. البته این امکانات در تمامی انواع قفل الکترونیکی درب دیده نمیشود و تولید کنندگان متناسب با صلاحدید خود، در برخی از آنها استفاده میکنند.

چشمی دیجیتال

چشمی دیجیتال یکی از امکاناتی است که بر روی برخی از قفل های الکترونیکی وجود دارد. چشمی دیجیتال بدین صورت است که شما میتوانید افراد پشت درب خانه را از طریق نمایشگر مشاهده نمایید؛ بدون آنکه نیاز باشد به پشت درب بروید. همچنین انواع خاصی از چشمی دیجیتال به اینترنت متصل میشوند و این امکان را فراهم می آورند تا شما در صورتی که در خانه حضور ندارید، بتوانید افراد را مشاهده کنید و حتی با آنها تماس تلفنی برقرار نمایید.

سیستم ضد شوک

قفل الکترونیکی درب منزل

سیستم ضد شوک، از مهمترین ویژگی های قفل الکترونیکی درب منازل است. یکی از راه هایی که سارقان برای بازگشایی قفل ها به آن متوسل میشوند، استفاده از شوک الکترونیکی است. آنان میخواهند از این طریق سیستم امنیتی قفل الکترونیکی را از کار بیاندازند تا بتوانند به منازل افراد دسترسی داشته باشند. سیستم ضد شوک در این مواقع برای چند ثانیه قفل را غیرفعال میکند و اجازه دسترسی به هیچ فردی را نمیدهد. پس از غیر فعال شدن، قفل خاموش میشود و تا روشن شدن مجدد، افراد نمیتوانند آن را باز کنند.

توابع رمزنگاری خیالی

دیده شده است که تعدادی از خریداران قفل های الکترونیکی رمزی، همواره نگران لو رفتن رمز عبور قفل خود هستند. این اتفاق احتمال دارد رخ دهد اما با انجام برخی از کارها، به هیچ وجه کسی از رمز عبور شما باخبر نمیشود. تولید کنندگان قفل الکترونیکی از یک قابلیت خاص در قفل های رمزی خود به نام توابع رمزنگاری خیالی رونمایی کردند.

قابلیت توابع رمزنگاری خیالی بدین صورت است که شما در هنگام وارد کردن رمز عبور خود، میتوانید چندین عدد را قبل و بعد از رمز عبور صحیح وارد نمایید و قفل با شناسایی رمز عبور اصلی، باز میشود. از این قابلیت در مواقعی که در نزدیکی شما فردی قرار دارد و احتمال میدهید که این فرد قصد دارد رمز عبورتان را بفهمد، استفاده نمایید تا با افزایش تعداد ارقام، رمز عبور صحیح شما در امنیت کامل باشد.

برخورداری از کلید مکانیکی در شرایط اضطراری

قفل های الکترونیکی انرژی مورد نیاز خود را از طریق برق یا باتری به دست می آورند اما اگر در مواقع اضطراری این شرایط وجود نداشته باشد، چه باید کرد؟ تولید کنندگان قفل الکترونیکی برای این شرایط نیز چاره ای اندیشیده اند. این قفل ها از کلیدهای مکانیکی برای شرایط اضطراری برخوردار هستند تا در صورت به وجود آمدن این وضعیت، بتوان با استفاده از این کلید، قفل را باز نمود.

قفل خودکار

خارج شدن از خانه و قفل نکردن درب، اتفاق عادی برای همه ماست و هر چند وقت یکبار این اتفاق رخ میدهد. قفل الکترونیکی درب منزل این امکان را برای شما فراهم آورده است تا پس از خروج از خانه، قفل به صورت اتوماتیک قفل شود. برای این کار تنها کافی است این حالت را در برنامه قفل فعال نمایید.

قابلیت کار کردن در شرایط مختلف آب و هوایی

پهنه وسیع جغرافیایی ایران باعث شده است تا شاهد تفاوت آب و هوایی بسیار در سراسر کشور باشیم. این نکته مهم در انتخاب قفل الکترونیکی درب مناسب، تاثیرگذار است. تولید کنندگان قفل الکترونیکی داخلی با توجه به این نکته، محصولات خود را ارائه میدهند. به طور مثال گروه صنعتی تنسر لاک به عنوان یکی از برترین تولید کنندگان ایرانی قفل الکترونیکی درب منزل، محصولات خود را با قابلیت کار کردن در بازه دمایی -۱۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد و درصد رطوبت ۲۰ تا ۹۳ درصد تولید میکند.

قفل های الکترونیکی درب تنسر لاک

قفل دماوند

قفل هوشمند، پرچم دار محصولات هوشمند تنسر است. در طراحی این قفل از تلفیق سبک ژاپنی و مدرنیته استفاده شده است که همین موضوع سبب شده است قفل دماوند برنده جایزه طراحی سال در صنعت قفل هوشمند شده است. این محصول شرکت تنسر، تنها قفل هوشمند صادراتی در ایران است

 

قفل هوشمند دماوند

قفل دماوند

قفل الوند

یکی دیگر از قفل های بسیار زیبا و کاربردی تنسر لاک، قفل الوند است. این قفل در طراحی فوق العاده و در امنیت کم نظیر است. این قفل، نامزد دریافت جایزه برترین طراحی سال در صنعت قفل هوشمند بوده است.

قفل هوشمند الوند

قفل الوند

قفل سبلان

اگر قصد دارید یک قفل با امنیت بالا و طراحی پست مدرن داشته باشید، قفل سبلان پیشنهاد ما به شما است. قفل سبلان، حس قدرت و مدرنیته را به فضای مسکونی و اداری شما می دهد.

قفل هوشمند سبلان

قفل سبلان

قفل سهند

اقتصادی ترین نوع قفل های الکترونیکی تنسر لاک، قفل سهند است. این نوع قفل گزینه بسیار مناسبی برای پروژه های انبوه سازی و بزرگ محسوب می‌شود و از سبک طراحی نوکلاسیک بهره می‌برد.

قفل هوشمند سهند

قفل سهند

قفل دنا

اولین قفل الکترونیکی با قابلیت تشخیص چهره در ایران، قفل دنا است. در تولید این قفل از به‌روزترین فناوری های دنیا استفاده شده است و بهترین  

قفل هوشمند دنا

قفل دنا

قفل پاسارگاد

قفل پاسارگاد عنوان کاملترین قفل هوشمند و الکترونیکی ایرانی را از آن خود کرده است. این قفل از لحاظ ظاهری شباهت بسیاری به قفل دنا دارد اما از آن کاملتر بوده و علاوه بر قابلیت های قفل دنا، مجهز به چشمی دیجیتال می‌باشد.

قفل هوشمند پاسارگاد

قفل پاسارگاد

قفل البرز

قفل البرز اولین قفل تولید ایران است که مجهز به چشمی دیجیتال می‌باشد. این قفل با طراحی بسیار زیبا و ایجاد امنیت بسیار بالا، یک گزینه فوق العاده برای استفاده در ادارات، منازل مسکونی و ویلاهای شخصی محسوب می‌شود.

قفل هوشمند البرز

قفل البرز

قفل زاگرس

اگر به دنبال یک قفل شیک و با طراحی اروپایی هستید، قفل زاگرس گزینه موردنظر شما است. این قفل با برخورداری از روش های بازگشایی محتلف و مطمئن، امنیت را برای کاربران به ارمغان می اورد.

قفل زاگرس

قفل توچال

قفل توچال به صورت تخصصی برای نصب بر روی دربهای شیشه سکوریت تولید شده است و از این نوع قفل برای بالا بردن سطح امنیت در ادارات و فروشگاه ها که مجهز به این نوع درب هستند، استفاده می‌گردد.

قفل توچال

قفل مارکار

قفل مارکار، دارای عملکردی دقیق، منظم و ساختاری مستحکم است که این ویژگی های منحصر بفرد موجب شده است تا با اقتباس از ساعت مارکار، شایسته ترین نام را برای این قفل برگزینیم.

قفل هوشمند مارکار

قفل مارکار

قفل ماران

قفل ماران به مانند قلعه تاریخی ماران، از استحکام و یکپارچگی بینظیری بهره می‌برد و در عین حال مجهز به سیستم های امنیتی بسیار مطمئنی است که می‌تواند خیال هر انسانی را از بابت امنیت آسوده نماید.

قفل هوشمند ماران

قفل ماران

قفل شاهو

قفل شاهو را می‌توان متفاوت‌ترین قفل های تنسر لاک در طراحی دانست. طراحی فوق العاده و زیبا سبب شده است تا قفل شاهو، تحسین بسیاری از صاحب نظران در حوزه طراحی و تولید دستگیره های هوشمند را به همراه داشته باشد

قفل هوشمند شاهو

قفل شاهو

قفل صفه

قفل صفه، قفل الکترونیکی مخصوص علاقه مندان به طراحی های کلاسیک است. در طراحی این قفل سبک کلاسیک با سبک سنتی ایرانی درهم آمیخته شده و زیبایی خاصی پدیدار گشته است. قفل صفه نیز به مانند دیگر قفل های تنسر از لحاظ امنیت در بالاترین سطح قرار دارد.

قفل هوشمند صفه

قفل صفه

دستگیره هوشمند اتاق کودک

اولین تولید کننده دستگیره هوشمند اتاق کودک، برند تنسر لاک است. این قفل در عین طراحی کودکانه و دوست داشتنی، امنیت فوق العاده‌ای را برای اتاق کودکان به ارمغان می آورد.

دستگیره هوشمند قفل کودک مدل ببری

دستگیره هوشمند اتاق کودک

سوالات متداول

قفل الکترونیکی اثر انگشتی

قفل الکترونیکی درب بر روی چه نوع درب هایی قابل نصب است؟

هیچ محدودیتی برای نصب قفل الکترونیکی بر روی درب ها وجود ندارد و شما بر روی درب های چوبی، فلزی، یو پی وی سی و ضد سرقت، میتوانید از قفل های الکترونیکی استفاده نمایید.

قفل الکترونیکی را در صورت تغییر محل سکونت، میتوان منتقل کرد؟

بله. قفل الکترونیکی قابل جابجایی است و شما بدون هیچ مشکلی میتوانید از آن در محل جدید استفاده نمایید.

از کجا باید فهمید که انرژی باتری قفل الکترونیکی رو به اتمام است؟

معمولا باتری قفل های الکترونیکی درب از ۶ ماه تا ۱ سال قابل استفاده است اما در صورتی که شارژ باتری رو به اتمام باشد، قفل الکترونیکی در این مورد به شما هشدار میدهد.

خرید قفل الکترونیکی درب

خرید قفل الکترونیکی برای درب ورودی منازل و ادارات، تصمیمی عاقلانه و هوشمندانه است. شما با این قفل از چند مزیت مهم به طور همزمان بهره مند خواهید شد. در صورتی که قصد خرید قفل الکترونیکی درب ورودی را دارید، میتوانید از محصولات گروه تولیدی تنسر لاک به عنوان بهترین تولید کننده قفل های الکترونیکی در ایران استفاده نمایید. اگر در این باره سوالی دارید، کارشناسان تنسر لاک آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند.