درب ضد سرقت یکی از بهترین درب های موجود برای محیط های مسکونی و اداری است. این درب که از نقش و نگار های زیبایی نیز برخوردار است، برای امنیت منازل ما میتواند یک الزام به حساب آید. البته باید این موضوع را بدانیم که عدم وجود قفل دیجیتال بر روی این نوع درب ها، کارایی آن را به شدت کاهش میدهد. ما در این مقاله قصد داریم به قفل دیجیتال درب ضد سرقت بپردازیم تا شما بدانید که چرا باید از قفل دیجیتال بر روی این درب ها استفاده نمایید.

قفل دیجیتال یا هوشمند

قفل دیجیتال یا قفل هوشمند، قفلی الکترونیکی است که میتواند ما را از شر کلیدهای خسته کننده رها کند. این قفل ها بدون کلید باز میشوند و روش های بسیار آسانتری از جمله بازگشایی از طریق اثر انگشت، تشخیص چهره، رمز عبور، تلفن همراه، کارت هوشمند و … را در اختیار ما قرار میدهد.

شاید برخی از شما علاقه مند به مطالعه بیشتر در مورد قفل هوشمند باشید. لذا به شما پیشنهاد میکنیم که به مقاله قفل هوشمند چیست مراجعه نمایید و از مطالب عنوان شده در آن بهره مند گردید. همچنین در مقاله دیگری به بررسی مزایای قفل هوشمند پرداخته ایم که می تواند تا حد زیادی راهگشای شما باشد.

دلایل برتری قفل دیجیتال به قفل سنتی

قفل هوشمند درب ضد سرقت

امنیت بسیار بالا

شاید صحبت در مورد امنیت قفل های سنتی کمی خنده دار به نظر برسد. این قفل ها در کمتر از یک دقیقه به کمک یک سنجاق یا حتی برخی از آنها به کمک یک کارت اعتباری باز میشوند و به جرات میتوان گفت که قفل های سنتی با امنیت بیگانه هستند. در طرف مقابل قفل دیجیتال با استفاده از روش های منحصر بفردی در بازگشایی همچون اثر انگشت یا تشخیص چهره، اجازه نمیدهد هیچ فرد ناشناسی به خانه شما نزدیک شود. این اتفاق بدین معنا است که حریم خانه شما برای همیشه امن خواهد ماند.

طراحی خاص و زیبا

قفل های سنتی علاوه بر اینکه امنیت بالایی ندارند، از لحاظ زیبایی هم چنگی به دل نمیزنند و وجود این قفل ها بر روی درب های زیبا و باشکوه، یک وصله ناجور به حساب می آید. تولیدکنندگان قفل های دیجیتال با آگاهی کامل به این موضوع، تلاش نمودند تا قفل های آنان تنها تامین کننده امنیت نباشند بلکه با طراحی خاص و زیبای خود، جلوه دوچندانی به درب خانه های شما ببخشند.

قابلیت های متنوع و فوق العاده

یکی دیگر از برتری های قفل دیجیتال نسبت به قفل سنتی در قابلیت های متنوع و فوق العاده ای است که در اختیار ما میگذارد. قفل های دیجیتال مجهز به سیستم های اعلام حریق، ضد شوک و ضد سرقت است.

سیستم اعلام حریق به شما کمک میکند تا در صورت بروز حریق، به موقع از این واقعه باخبر شوید و از خسارات جبران ناپذیر جلوگیری نمایید. همچنین سیستم های ضد شوک و ضد سرقت موجود در قفل دیجیتال نیز شما را در صورت وارد شدن شوک الکترونیکی و یا تلاش سارقین برای باز نمودن قفل آگاه میسازد.

راحتی و آسایش کاربران

قفل دیجیتال یکی از مهمترین نقایص قفل های سنتی را که کلید میباشد، برطرف نموده است. مسلما برای بسیاری از افراد فراموشی حمل دسته کلید یا گم کردن آن پیش آمده است که این اتفاق سبب معطلی بسیار آنان برای ورود به خانه یا محل کار خود شده است. قفل دیجیتال به دلیل بازگشایی به کمک اثر انگشت، رمز عبور و حتی تلفن همراه مشکلاتی از این قبیل را به صفر رسانده است.

قفل دیجیتال درب ضد سرقت

قفل دیجیتال درب ضد سرقت

همانطور که از نام این درب بر می آید، قرار است در مراقبت از خانه هایمان به هنگام اقدام سرقت توسط افراد مجرم کمک نماید اما این موضوع را میدانید که معمولا درب ضد سرقت نیز مانند دیگر درب ها نمیتواند از این عمل جلوگیری نماید و بدون نصب قفل دیجیتال بر روی آن به یک درب کاملا معمولی تبدیل میشود.

انواع قفل دیجیتال درب ضد سرقت

همانطور که قفل دیجیتال انواع مختلفی دارد، طبیعتا قفل های دیجیتال مورد استفاده بر روی درب ضد سرقت نیز، دارای گونه های مختلفی است که مشتریان متناسب با سلیقه و نظر خود، میتوانند یکی از آنها را برای نصب بر روی درب خود انتخاب نمایند. به طور کلی انواع قفل دیجیتال درب ضد سرقت عبارتند از:

  • قفل دیجیتال بیومتریک
  • قفل کارتی
  • قفل دیجیتال رمزی
  • قفل دیجیتال چندکاره

با توجه به نام این قفل ها میتوان تا حدودی به عملکرد آنان پی برد. قفل دیجیتال بیومتریک که خود به دو نوع قفل دیجیتال اثر انگشتی و قفل دیجیتال تشخیص چهره تقسیم میشود، از مشخصات بیومتریک انسان ها برای بازگشایی درب استفاده میکند. قفل دیجیتال کارتی که به آن قفل هتلی نیز گفته میشود، قابل بازگشایی با کارت های مخصوص هستند.

قفل رمزی دیجیتال که جزء اولین قفل های دیجیتال تولید شده میباشد، به طور مشخص، مجهز به بازگشایی از طریق رمز عبور است. در آخر نیز قفل دیجیتال چندکاره یا ترکیبی که پیشرفته ترین انواع قفل دیجیتال به شمار میرود، از ترکیب انواع دیگر ساخته شده است و دارای قابلیت های دیگر انواع قفل دیجیتال برای بازگشایی میباشد.

نکته مهم در این مورد، اضافه شدن قابلیت کنترل از راه دور توسط تلفن همراه میباشد. برخی از تولید کنندگان قفل دیجیتال این قابلیت را به قفل های خود اضافه نموده اند تا کاربر بتواند از هرجایی که حضور دارد، کنترل قفل را به دست بگیرد.

قیمت قفل دیجیتال درب ضد سرقت

معمولا تعیین قیمت هر محصولی، به پارامتر های خاصی وابسته است و وجود یا عدم وجود این پارامترها میتواند به شدت قیمت آن محصول را تحت الشعاع قرار دهد. قفل دیجیتال درب ضد سرقت نیز از این قضیه مستثنی نیست و عوامل بسیاری بر روی قیمت این محصول تاثیر میگذارند.

از اصلیترین عوامل موثر در تعیین قیمت قفل دیجیتال درب ضد سرقت میتوان به متریال به کار رفته در آن، جنس بدنه، برخورداری از روش های مختلف بازگشایی، کلید مهمان، قفل کودک و … اشاره نمود. برخورداری از تمام این عوامل میتواند این قفل را به یک قفل بسیار ایده آل تبدیل نماید.

قفل دیجیتال درب ضد سرقت گروه صنعتی تنسر لاک

قفل دیجیتال درب ضد سرقت

گروه صنعتی تنسر لاک که یکی از بزرگترین تولید کنندگان قفل هوشمند یا دیجیتال در ایران است، بهترین انواع قفل خود را متناسب با درب های ضد سرقت طراحی و تولید نموده است تا علاقه مندان به استفاده از قفل های دیجیتال بتوانند از مزایای این نوع قفل ها بر روی درب ضد سرقت خود بهره مند گردند.

تنسر لاک با طراحی های مدرن و زیبای خود توانسته است تا نظر بسیاری از علاقه مندان و کارشناسان این حوزه را به خود جلب نماید که این اتفاق منجر شد تا دو قفل هوشمند الوند و دماوند، نامزد دریافت بهترین طراحی قفل هوشمند گردند و قفل هوشمند دماوند توانست این عنوان را از آن خود نماید.

قفل های دیجیتال درب ضد سرقت تنسر لاک از معدود قفل های مورد استفاده بر روی درب ضد سرقت هستند که از بیشترین روش های بازگشایی همچون اثر انگشت، رمز عبور، کارت هوشمند و کلید اضطراری برخوردار میباشند. همچنین برخی از این قفل ها دارای قابلیت بازگشایی به روش تشخیص چهره، تشخیص خطوط کف دست و بازگشایی به کمک تلفن همراه هستند که این تکنولوژی ها از برترین تکنولوژی های حال حاضر دنیا به شمار میروند.

شما برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد قفل های دیجیتال یا هوشمند درب ضد سرقت تنسر لاک، میتوانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.