قفل دیجیتال یکی از جدیدترین فناوری ها در صنعت قفل محسوب میشود و امکاناتی را در اختیار ما قرار میدهد که شاید در برخی موارد قابل باور نباشد. در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم که قفل دیجیتال چیست، مزایای استفاده از آنها چه میباشد و چگونه می توانید با استفاده از آنها امنیت محیط کار و منزل خود را بهبود ببخشید؟

قفل دیجیتال چیست؟

قفل دیجیتال یا قفل هوشمند به قفلی اطلاق میشود که برای بازگشایی نیاز به کلید ندارد. قفل دیجیتال برای ساختمان هایی که نیاز به وسیله قابل اطمینان برای کنترل دسترسی میباشد اما در آنها تخصیص کلید به دلیل حجم بالای ورود و خروج افراد به ساختمان غیر عملی است، یک راه حل امنیتی کم هزینه و آسان به حساب می آید. همچنین این قفل افراد را بی نیاز از حمل مجموعه ای از کلیدها برای ورود به محل کار، خانه و دیگر محیط های داخلی میکند.

انواع قفل دیجیتال چیست؟

قفل دیجیتال دماوند

در قسمت قبل به این موضوع که قفل دیجیتال چیست، پرداخته شد و در این بخش قصد داریم انواع قفل دیجیتال را به شما معرفی نماییم:

قفل دیجیتال کارتی

یکی از شناخته شده ترین انواع قفل دیجیتال که کاربردهای فراوانی از جمله در هتل ها دارد، قفل دیجیتال کارتی است. این قفل که به کمک یک سیستم امواج رادیویی کار میکند، میتواند از طریق یک کارت که متناسب با این امواج برنامه نویسی شده است، باز شود.

قفل دیجیتال کارتی در بین افراد به قفل هتلی نیز مشهور است و شما نیز به احتمال فراوان این نوع قفل را بیش از هر مکان دیگری در هتل ها و اقامتگاه ها مشاهده نموده اید. محبوبیت قفل دیجیتال کارتی در بین هتلداران به دلیل سهولت استفاده از آن برای میهمانان و قابلیت برنامه نویسی مجدد برای هر کارت به منظور بالاتر بردن امنیت اتاق ها است.

بیشتر بخوانید: آنچه که باید درباره قفل هتلی بدانید.

قفل دیجیتال با قابلیت بازگشایی از طریق رمز عبور

نوع شناخته شده دیگر انواع قفل دیجیتال، قفل دیجیتال رمزی است. این قفل که از طریق یک رمز عبور باز میشود، میتواند در رفت و آمد آسان به ما کمک نماید. تنها نکته قابل اهمیت در مورد این قفل، انتخاب رمز های غیر قابل حدس برای افراد غیر مجاز است؛ زیرا رمز عبور به عنوان کلید خانه شما است و فهمیدن آن توسط دیگر افراد همانند در دست داشتن کلید خانه شما توسط آنان است.

برخی از تولید کنندگان قفل دیجیتال مانند تنسر لاک دست به ابتکار جالبی زدند و در قفل های خود از قابلیت منحصر بفردی به نام رمزنگاری توابع خیالی استفاده نمودند. این قابلیت به افراد کمک میکند تا در صورتی که احساس کردند شخصی در کنار آنان سعی میکند رمز عبور قفل آنان را متوجه شود، با وارد نمودن اعدادی پیش و پس از رمز عبور صحیح، مانع از فهمیدن رمز عبور توسط آن شخص گردد.

قفل دیجیتال اثر انگشتی

قفل دیجیتال اثر انگشتی یکی از جدیدترین انواع قفل دیجیتال به حساب می آید. پیش از آن از فناوری اثر انگشت برای شناسایی افراد مجرم در دستگاه های قضایی استفاده میگردید. اثر انگشت هر انسانی منحصر بفرد است و تولید کنندگان صنعت قفل با در نظر گرفتن این موضوع، قفل های خود را با فناوری بازگشایی از طریق اثر انگشت طراحی و تولید نمودند.

این فناوری به افراد کمک میکند تا هیچ فرد غیر مجازی نتواند اقدام به بازگشایی قفل نماید و امنیت خانه های شما متکی به انگشتان خودتان باشد. امروزه به کارگیری از مشخصه های بیومتریکی همچون اثر انگشت در قفل های دیجیتال، امنیت خانه ها را چندین سطح بالاتر برده است.

بیشتر بخوانید : ۶ دلیل برای استفاده از قفل های اثر انگشتی

قفل دیجیتال تشخیص چهره

قفل دیجیتال دنا

قفل دیجیتال تشخیص چهره را میتوان مدرن ترین قفل دیجیتال نامید. بسیاری از افراد با فناوری تشخیص چهره در بازگشایی تلفن های همراه هوشمند آشنایی دارند و نحوه عملکرد آن را میشناسند. تولید کنندگان قفل دیجیتال با استفاده از این فناوری که بسیار دقیق عمل میکند، توانسته است قفل های بسیار مطمئن و امن تولید کنند تا هیچگونه دغدغه ای از نظر امنیت برای افراد باقی نماند.

تنسر لاک که یکی از تولید کنندگان به نام قفل دیجیتال در ایران است، دو محصول با کیفیت با قابلیت بازگشایی به روش تشخیص چهره با نام های قفل دیجیتال پاسارگاد و قفل دیجیتال دنا تولید نموده است و افراد میتوانند از این دو محصول بینظیر برای بهبود امنیت خانه های خود استفاده نمایند.

قفل دیجیتال با قابلیت بازگشایی از طریق تلفن همراه

یکی دیگر از قفل های دیجیتال، قفل دیجیتال با قابلیت بازگشایی از طریق تلفن همراه است. تلفن همراه هوشمند به جزء جدایی ناپذیر زندگی انسان ها تبدیل شده است و به همین دلیل، طراحان قفل به این فکر افتادند تا از این نکته نهایت بهره را برده و در جهت راحتی افراد، قفل های دیجیتالی طراحی نمایند تا به وسیله تلفن همراه و حتی از راه دور باز شود. این قفل ها علاوه بر بازگشایی از طریق تلفن همراه، میتوانند به شما این امکان را دهند تا ساعات رفت و آمد افراد به خانه را کنترل نمایید.

برای بسیاری از افراد پیش آمده است که به دلایل مختلفی پشت درب مانده اند و پس از مدت زمانی معطلی گاهاً پس از ساعتها انتظار توانسته اند به خانه خود وارد شوند اما با استفاده از قفل های دیجیتالی که به کمک تلفن همراه باز میشوند، میتوانید حتی از راه دور درب را باز نمایید و دیگر شاهد اینجور اتفاق ها نباشید.

قفل دیجیتال چندکاره

شاید قفل دیجیتال چندکاره یا ترکیبی، همان قفلی باشد که بسیاری از افراد آن را میپسندند. از روی نام این قفل میتوان دریافت که این قفل از ادغام چند نوع دیگر تولید شده است و امکانات آنها را به طور یکجا میتواند در اختیار افراد قرار دهد. البته این موضوع میتواند به خوبی نشان دهد که قفل دیجیتال چندکاره، قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع قفل دیجیتال دارد.

در مورد تنسر لاک گفتن این موضوع الزامی است که بدانید تمامی قفل های دیجیتال تولیدی این شرکت از نوع قفل های ترکیبی بوده و روش های بازگشایی متفاوت در کنار بهره مندی از تمام مزایای قفل هوشمند، کار با آنها را برای خریداران بسیار آسان میکند. به طور معمول تمامی قفل های دیجیتال تنسر لاک از روش های اثر انگشت، کارت و رمز عبور برای بازگشایی بهره میبرند. برای مشاهده محصولات تنسر لاک میتوانید بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

ویژگی های قفل دیجیتال چیست؟

تصور میکنم تا به اینجای کار با این موضوع که قفل دیجیتال چیست و انواع آن کدامند، آشنا شده اید و موقع آن رسیده است که به ویژگی های آن بپردازیم. شاید بسیاری از شما با ویژگی های قفل دیجیتال آشنایی داشته باشید اما برای افرادی که در خرید قفل دیجیتال مردد هستند، باید ویژگی های آن را یادآور شویم تا بدانند استفاده از این قفل تا چه اندازه میتواند اهمیت داشته باشد.

امنیت شگفت انگیز

کلمه قفل دیجیتال با واژه امنیت عجین شده است و افراد با شنیدن نام این قفل، ناخودآگاه به یاد امنیت شگفت انگیز آن می افتند. مسلما امنیت قفل دیجیتال بیش از پیش به دلیل حذف کلید در بازگشایی درب و استفاده از روش های دیگر همچون اثر انگشت، تشخیص چهره، کارت الکترونیکی، رمز عبور و … به جای کلید میباشد.

البته این تمام ماجرا نیست و در قفل دیجیتال از سیستم های پیشرفته امنیتی استفاده شده است تا عملیات هک شدن تنها در کلام باقی بماند و هیچ فردی نتواند از این روش برای دسترسی به خانه یا محل کار دیگران استفاده نماید.

همچنین باید خاطر نشان کرد که قفل دیجیتال ضد شوک و ضد سرقت است و در صورتی که افراد ناشناس بخواهند برای بازگشایی دست به دامن این راه ها شوند، یک پیام هشدار به مالک خانه ارسال میشود تا بتواند در اسرع وقت با این افراد مقابله نماید. البته این افراد به هیچ وجه با متوسل شدن به این روش ها نمیتوانند به خانه یا محل کار شما دسترسی پیدا کنند.

زیبایی منحصربفرد

قفل دیجیتال سبلان

سالها بود که هیچ تغییری در قفل های منازل و محیط کار مشاهده نمیکردیم و اوج خلاقیت در این حوزه را میتوان تغییر کلیدهای ساده به کامپیوتری دانست. طراحی زیبا، همان حلقه گمشده ای بود که تولید کنندگان قفل دیجیتال به آن پی بردند و این موضوع را سرلوحه کار خود قرار دادند تا محصولاتی تولید نمایند که زیبایی خاصی به درب ها ببخشند.

این نکته را به درستی میتوان در محصولات تنسر لاک مشاهده نمود به طوری که دو محصول آن به نام های قفل دیجیتال سبلان و دماوند به انتخاب کارشناسان نامزد بهترین طراحی سال در جشنواره صنعت قفل شدند و قفل دیجیتال دماوند موفق به دریافت این جایزه شد.

زیبایی هر محصول نکته ای است که میتواند در انتخاب افراد موثر باشد و آنها را به سمت خرید محصول موردنظر سوق دهد. قفل های دیجیتال با طراحی های منحصر بفرد خود، میتوانند فضای زیباتری را به منازل شما هدیه دهند.

عملکرد آسان و سریع

ویژگی مهم دیگر قفل دیجیتال، عملکرد سریع و آسان آن است. این قفل ها که در برخی موارد حتی بدون هیچگونه تماسی قابل باز میشوند، از عملکرد بسیار سریعی برخوردار میباشند و در کمتر از چند ثانیه قابل بازگشایی هستند. روش های بازگشایی متنوع میتواند به افراد سالخورده و یا دچار معلولیت که همواره با قفل های کلیدی دچار چالش هستند، کمک نماید تا آسانتر بازگشایی درب خانه خود را انجام دهند.

مناسب برای انواع درب ها

سوال مهمی که پیش از خرید قفل دیجیتال در ذهن افراد پیش می آید این است که آیا قفل دیجیتال تنها بر روی درب های چوبی نصب میشود یا دیگر درب ها هم از قابلیت نصب این قفل برخوردار هستند. تولیدکنندگان قفل دیجیتال فکر این موضوع را نیز کرده اند.

امروزه علاوه بر درب های چوبی، درب های فلزی، شیشه ای و یو پی وی سی نیز در مکان های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. به همین دلیل قفل های دیجیتال نیز باید متناسب با این درب ها تولید شوند. به طور مثال گروه تولیدی تنسر لاک، قفل دیجیتال زاگرس را مختص به درب های با ضخامت کم و یو پی وی سی یا قفل دیجیتال توچال را ویژه درب های شیشه سکوریت تولید نموده است.

قیمت قفل دیجیتال

قیمت هر محصولی بر اساس برخی از ویژگی ها تعیین میشود که این قضیه برای قفل دیجیتال نیز صدق میکند. قیمت قفل دیجیتال معمولا بر اساس شرکت سازنده، متریال به کار رفته در محصول، امکاناتی که محصول در اختیار کاربر قرار میدهد، روش های بازگشایی متنوع و … تعیین میگردد.

قفل های تنسر لاک با برخورداری از بدنه ساخته شده از فلز زینک با لایه ضد خش، سیستم قفل خودکار، صفحه لمسی ضد خش، سیستم امنیتی دو مرحله ای، سیستم ضد شوک و ضد سرقت، خدمات پس از فروش ۷ ساله، روش های بازگشایی مختلف از جمله اثر انگشت، کارت هوشمند، رمز عبور، تشخیص چهره و چشمی دیجیتال، به حق بهترین قفل های دیجیتال ایرانی موجود در بازار هستند که قیمت بسیار مناسب تری نسبت به نمونه های خارجی دارند.

سوالات متداول در مورد قفل دیجیتال

قفل دیجیتال چیست؟

قفل دیجیتال به قفلی گفته می‌شود که روش های بازگشایی آنها با روش قفل های معمولی متفاوت است و از کلید برای بازگشایی انها استفاده نمی‌شود.

قفل دیجیتال چه روش های بازگشایی دارد؟

قفل های دیجیتال معمولا با روش هایی مانند اثر انگشت، تشخیص چهره، کارت، رمز عبور، تلفن همراه و حتی ترکیبی از آنها باز می شود.

قفل دیجیتال چه کاربردهایی دارد؟

قفل دیجیتال با توجه به ویژگی های منحصربفرد خود، از قابلیت استفاده در مکان هایی مانند منازل مسکونی، ادارات، کارخانه ها، هتل ها و … برخوردار است.

نکات مهم پیش از خرید قفل دیجیتال

قفل دیجیتال سهند

پیش از خرید قفل دیجیتال باید به برخی از نکات توجه نمایید تا از خرید خود پشیمان نشوید:

  1. حتما توجه نمایید که این قفل ها از قابلیت استفاده در شرایط مختلف آب و هوایی برخوردار باشند. در تولید قفل های تنسر لاک به این نکته توجه شده است و این قفل ها در بازه دمایی ۱۰- تا ۶۰ درجه سانتی گراد و ۲۰ تا ۹۳ درصد رطوبت کار میکنند.
  2. دقت نمایید که تولید کننده برای شرایط اضطراری چاره ای اندیشیده باشد. تمامی قفل های دیجیتال تنسر لاک مجهز به کلید مکانیکی برای استفاده در شرایط اضطراری هستند تا در این مواقع هیچگونه مشکلی پیش نیاید.

خرید قفل دیجیتال تنسر لاک

در این مقاله تلاش شد تا شما با هر آنچه که باید در مورد قفل دیجیتال بدانید از جمله این موضوعات که قفل دیجیتال چیست، انواع قفل دیجیتال کدامند و ویژگی های قفل دیجیتال چیست، آشنا شوید تا با اطلاعات کامل اقدام به خرید آن نمایید.

گروه صنعتی و تولیدی تنسر، یکی از مشهورترین شرکت ها در زمینه تولید سیلندر قفل، قفل کتابی و قفل دیجیتال (هوشمند) در کشور است و اگر به برخی از قفل های مورد استفاده شده در اطراف خود توجه نمایید، به احتمال زیاد نام تنسر به چشمتان میخورد. این برند سالها است که در این حوزه فعالیت میکند و کیفیت محصولات تنسر به خوبی نمایانگر تخصص بالای این شرکت میباشد.

جدیدترین فعالیت شرکت از سال ۹۵ به بعد، تولید انواع قفل دیجیتال بیومتریک بود. تنسر با گردآوری متخصصان داخلی و خرید ماشین آلات حرفه ای، قدم در راه تولید قفل دیجیتال ایرانی نمود و در ابتدای این مسیر به بهترین تولید کننده قفل های دیجیتال و هوشمند در ایران تبدیل شد. این شرکت تنها صادر کننده قفل های دیجیتال ایرانی به دیگر کشورهای خاورمیانه محسوب میشود.

قابلیت های فوق العاده قفل های دیجیتال تنسر لاک، آنها را به رقیب اصلی نمونه های خارجی موجود در بازار تبدیل کرده است و حتی در بسیاری از ویژگی ها، رقبای خارجی خود را کنار زده است و یکه تازی میکند. امنیت بالا، طراحی زیبا، قابلیت های فراوان، خدمات پس از فروش استثنایی و قیمت بسیار مناسب، تنها گوشه ای از ویژگی های قفل دیجیتال تنسر لاک است.

شما برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد محصولات تنسر لاک و همچنین برخورداری از یک مشاوره رایگان، میتوانید با کارشناسان تنسر لاک ارتباط برقرار نمایید.