مغری قفل هوشمند که بسیاری از افراد آن را با نام سیلندر قفل هوشمند می شناسند، بخش اصلی این نوع قفل محسوب میشود. به طور کلی باز و بسته کردن قفل برعهده مغزی است و مغزی این کار را متناسب با نوع خود انجام میدهد. در این مقاله قصد داریم شما را با این قسمت مهم یعنی مغزی قفل هوشمند بیشتر آشنا نماییم.

مغزی قفل

پیش از آنکه با مغزی قفل هوشمند آشنا شویم، بهتر است به طور کلی اطلاعاتی در مورد مغزی قفل به دست آوریم. در قفل های معمولی یا کلیدی، مغزی به قسمتی از قفل گفته می شود که کلید داخل آن قرار می گیرد و چرخاندن کلید در آن، فرآیند باز یا قفل شدن را امکان پذیر می کند. در مغزی قفل شیارهایی وجود دارد و تنها در صورتی که این شیارها با شیارهای موجود بر روی کلید مطابقت داشته باشد، درب باز یا بسته می شود.

کیفیت مغزی قفل بسیار اهمیت دارد؛ زیرا پس از باز کردن قسمت رویه قفل، اگر مغزی از کیفیت بالایی برخوردار نباشد، سارق با یک ضربه می تواند آن را بشکند و به خانه وارد شود.

مغزی قفل هوشمند

مغزی قفل هوشمند

همانطور که در سری مقالات ما با قفل هوشمند آشنا شدید، میدانید که این قفل از روش های بازگشایی بدون کلید بهره می برند. مواردی مانند اثر انگشت، رمز عبور، کارت، تشخیص چهره و تلفن همراه، از مهمترین روش های بازگشایی قفل هوشمند محسوب میشوند و امنیت خانه های ما را تامین میکنند. اگر در مورد قفل هوشمند، اطلاعات کافی ندارید، حتما پیشنهاد می شود به مقاله قفل هوشمند چیست منتشر شده در این سایت مراجعه نمایید.

توضیحات ارائه شده در مورد مغزی قفل نشان می دهد که این نوع مغزی برای قفل های هوشمند به کار نمی رود و مغزی قفل هوشمند، نسبت به سیلندرهای معمولی تفاوت های عمده دارد. روش های بازگشایی موجود در قفل هوشمند، ساختار کلی مغزی را تغییر داده است و در آن دیگر خبری از شیارهای پیشین نیست.

روش کاری مغزی قفل هوشمند بدین صورت است که اگر فرد با یکی از روش های مرسوم قصد بازگشایی قفل را داشته باشد، اقدام لازم برای بازگشایی انجام می دهد و درصورتی که این اقدام مورد تایید سیستم امنیتی قفل باشد، درب باز می شود. به طور مثال اگر فردی از قفل اثر انگشتی استفاده می کند، در صورتی که اثر انگشت فرد با اثر انگشت های ثبت شده در قفل همخوانی داشته باشد، سیستم امنیتی قفل، دستور بازگشایی را صادر می کند و مغزی قفل هوشمند به حالت باز در می آید.

سیلندرهای قفل هوشمند تقریبا به یکدیگر بسیار شبیه هستند و تنها تفاوتشان، در نحوه بازگشایی آنها است. به طور مثال مغزی های قفل هوشمند اثر انگشتی با قفل رمزی از لحاظ ساختار با یکدیگر تفاوتی ندارند و بازگشایی با اثر انگشت یا رمز است که این دو مغزی را از یکدیگر متفاوت می کند.

قفل هوشمند با استفاده از باتری یا برق کار می کند و در صورتی که انرژی موجود در باتری به اتمام برسد، نمی توان از روش های بازگشایی مرسوم برای باز نمودن قفل استفاده نمود. برخی از تولید کنندگان مانند تنسر لاک به این شرایط فکر کرده اند و چاره را در تعبیه نمودن یک کلید اضطراری برای قفل هوشمند دیده اند. به همین دلیل در این مواقع با استفاده از آن، می توانید قفل هوشمند را باز نمایید. به همین دلیل در مغزی قفل هوشمند این برند ها، محل قرارگیری کلید نیز دیده می شود تا در شرایط اضطراری با این روش به خانه یا محل کار خود دسترسی داشته باشند.

قفل هوشمند تنسر لاک

قفل هوشمند تنسر لاک

برند تنسر لاک، از بهترین تولید کننده های قفل هوشمند در ایران محسوب می شود و مشتریان صاحب نام بسیاری با خرید قفل هوشمند از تنسر لاک، توانسته اند به محیط های داخلی مانند محل سکونت، محل کار، هتل و باشگاه ورزشی رنگ امنیت ببخشند. در ساخت مغزی های قفل هوشمند تنسر لاک از بهترین متریال استفاده شده است و استحکام بالای آن باعث شده است تا برخلاف قفل های کلیدی، با اعمال فشار و ضربه نتوان آن را باز نمود.

برای آشنایی با قفل های هوشمند تنسر لاک، پیشنهاد می شود به صفحه محصولات مراجعه نمایید. همچنین اگر احساس می کنید در این مورد نیاز به مشاوره دارید، می توانید با شماره های مندرج در سایت، تماس گرفته و به صورت رایگان از کارشناسان تنسر لاک مشاوره دریافت نمایید.