برای برخی از افراد پیش آمده است که پس از گذشت مدت زمانی از خرید قفل هوشمند، این قفل دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر پیدا کرده است. به وجود آمدن خرابی در قفل هوشمند می تواند علل مختلفی داشته باشد و ما در این مقاله با عنوان تعمیر قفل هوشمند، به عوامل مختلف در این مورد پرداخته ایم. اگر قفل هوشمند دارید و نیاز به تعمیر پیدا کرده است یا اینکه به تازگی قفل هوشمند خریده اید، مطالعه این مقاله به شدت توصیه می شود.

تعمیر قفل هوشمند

مسلما تعمیر قفل هوشمند با توجه به برخورداری از تکنولوژی های پیشرفته و قطعات حساس، کار فرد معمولی نیست و برای تعمیر قفل هوشمند نیاز به تخصص لازم می باشد. به همین دلیل اگر قفل هوشمند شما خراب شده است و قصد دارید خودتان آن را عیب یابی و تعمیر نمایید، لطفا دست نگه دارید؛ زیرا با کوچکترین اشتباه در هنگام تعمیر قفل هوشمند، شاید قطعات آن دچار مشکلات جدی تر شود و هزینه های سنگینی بر روی دست خود بگذارید. پس این کار را حتما به متخصص مربوطه بسپارید

چند دلیل مهم در خرابی قفل هوشمند

نکات مهم در مورد تعمیر قفل هوشمند 

  • قطعات اولیه نا مرغوب
  • شرایط آب و هوایی
  • استفاده نادرست
  • نصب غیر اصولی

بیشتر موارد خرابی اعلام شده، از این دلایلی است که عنوان شد. استفاده از قطعات نامرغوب باعث می شود تا عمر قفل کاهش پیدا نماید. اگر قطعات مختلف به کار رفته شده در قفل هوشمند، از سازگاری مناسبی با تغییرات آب و هوایی برخوردار نباشند، قفل نمی تواند به درستی کار نماید و مشکلاتی را برای شما ایجاد خواهد نمود.

استفاده نادرست نیز یکی دیگر از دلایل اصلی خرابی قفل های هوشمند محسوب می شود. دلیل دیگری که ردپای آن در خرابی قفل های هوشمند دیده می شود، نصب غیر اصولی آنها است. اگر در نصب قفل های هوشمندی که با جریان برق کار می کنند از کابل های بی کیفیت استفاده شود، ممکن است مشکلاتی در کار کردن قفل به وجود اید.

البته برند تنسر لاک با آگاهی کامل در مورد مشکلات احتمالی قفل های هوشمند، در تولید قفل های خود به گونه ای عمل کرده است که شما سالهای سال بتوانید بدون مشکل از آنها استفاده نمایید. ضمانت محصولات تنسر لاک به خوبی نشانگر اعتماد این برند به کیفیت محصولاتش می باشد.

بیشتر بخوانید: چشمی دیجیتال چیست؟

هزینه تعمیر قفل هوشمند

مسلما برای هزینه تعمیر قفل هوشمند، نمی توان یک رقم دقیق مشخص نمود؛ زیرا هزینه تعمیر قفل هوشمند بر اساس مواردی همچون نوع قفل هوشمند، نوع خرابی قفل، ایراد در مغزی قفل هوشمند، قطعه معیوب، هزینه ایاب و ذهاب و … تعیین می شود. معمولا متخصص تعمیر قفل هوشمند با حضور در محل و عیب یابی، هزینه را به شما اعلام خواهد نمود.

نصب قفل هوشمند

نصب قفل هوشمند اگر به صورت درست و اصولی صورت نگیرد، احتمال دارد به قفل آسیب وارد نماید و آن را دچار مشکل نماید. به همین دلیل حتما توصیه می شود برای نصب قفل هوشمند از متخصصان کمک بگیرید. اگر قفل های هوشمند تنسر لاک را برای خرید انتخاب کرده اید، نصب قفل هوشمند را به متخصصان تنسر لاک بسپارید.

مطالب مرتبط: قفل هوشمند چیست؟

سوالاتی در مورد نگهداری قفل هوشمند

تعمیر قفل هوشمند

بعد از چه مدت باید باتری قفل هوشمند را تعویض نماییم؟

در حالی که عمر باتری بین قفل های هوشمند متفاوت است، اما به طور کلی باتری ها بین ۶ تا ۱۲ ماه می توانند به کار خود ادامه دهند. اکثر مدل های قفل هوشمند نیز راهی برای اطلاع کاربر از اتمام باتری دارند؛ یا چراغ روی خود دستگاه روشن می شود یا پیامی به تلفن کاربر ارسال می گردد. معمولا توصیه می شود هر ۴ ماه شارژ باتری را چک نمایید.

عمر باتری قفل های هوشمند تنسر لاک معمولا یا ۶ ماهه است یا ۱ ساله. زمانی که شارژ آن رو به اتمام است، به شما هشدار داده می شود و در صورتی که به این هشدارهای بی توجهی نمایید، انرژی مورد نیاز را از منبع متصل به برق تامین می کند.

هر چند وقت یکبار باید رمز قفل هوشمند را تغییر دهیم؟

اگر شما از قفل های رمزی دیجیتال استفاده می کنید، لازم است پس از مدت زمان مشخصی، اقدام به تغییر رمز قفل نمایید اما برای این موضوع زمان خاصی درنظر گرفته نشده است. هر وقت که احساس نمودید برای امنیت بیشتر محیط مسکونی یا اداری خود، نیاز به تغییر رمز دارید، این کار را انجام دهید. به طور مثال اگر به تازگی از همسر خود جدا شده اید و نمی خواهید دیگر این فرد به خانه شما دسترسی داشته باشد، بهتر است به سرعت رمز قفل هوشمند را تغییر دهید.

در مواقع اضطراری، قفل هوشمند چگونه کار می کند؟

اکثر قفل های هوشمند دارای کلیدهای مکانیکی سنتی هستند که می توانند در مواقع اضطراری به مانند روش های قدیمی، قفل را باز نمایند. توصیه می شود در هنگام خرید قفل هوشمند به این نکته توجه نمایید و حتما قفلی را خریداری کنید که از این کلید اضطراری برخوردار باشد.

همچنین مطمئن شوید که کلید اضطراری را در مکانی نگهداری می کنید که همیشه و به راحتی به آن دسترسی دارید؛ زیرا در غیر این صورت، کلید مکانیکی کارایی خود را از دست می دهد. پیشنهاد می شود کلید اضطراری را در جایی مانند خودروی شخصی، کیف پول یا محل کار خود نگهداری نمایید.

خدمات پس از فروش قفل های هوشمند تنسر لاک

خدمات پس از فروش قفل های هوشمند تنسر لاک را می توان به عنوان بهترین خدمات ارائه شده در بین تولید کنندگان داخلی قفل هوشمند عنوان نمود. همانطور که مستحضر هستید، محصولات تنسر لاک در سه دسته قفل مسکونی و اداری، قفل هتلی و قفل باشگاهی تولید و عرضه می شود. برند تنسر برای هر نوع از قفل های هوشمند خود، ضمانت و خدمات پس از فروش مختلفی را درنظر گرفته است تا مشتریان با خیال راحت اقدام به خرید قفل هوشمند از این برند نمایند.

خرید قفل هوشمند تنسر لاک

اگر قفل هوشمندی را که خریداری نموده اید، نتوانسته است رضایت شما را جلب نماید و به دفعات مشکلاتی برای آن پیش می آید، بهتر است هرچه سریعتر اقدام به تعویض آن نمایید. شما با خرید قفل هوشمند تنسر لاک و جایگزین کردن آن با قفل قبلی، می توانید تفاوت را کاملا احساس نمایید. دقیقا به همین دلیل است که قفل هوشمند تنسر لاک به عنوان بهترین قفل هوشمند ایرانی شناخته می شود.

برای دریافت اطلاعات در مورد قفل های هوشمند تنسر لاک و یا مطلع شدن در مورد قیمت قفل های مختلف، می توانید با کارشناسان تنسر لاک تماس حاصل نمایید تا کارشناسان ما اطلاعات تکمیلی را از در اختیارتان قرار دهند.