شاید پیش از آنکه افراد با عبارت های قفل دیجیتال یا قفل هوشمند آشنایی پیدا کنند، گونه از آنها را استفاده میکردند. یکی از اولین گونه های قفل دیجیتال که بسیاری از شما تجربه کار کردن با آن را دارید، قفل کارتی است. در این مقاله به طور کامل به قفل کارتی، انواع قفل کارتی و مزایای استفاده از قفل کارتی میپردازیم.

قفل کارتی چیست؟

قفل های کارتی همانطور که از نام آنها مشخص است، قفل هایی هستند که به وسیله کارت های مخصوصی باز میشوند. کارت های مورد استفاده برای بازگشایی قفل های کارتی به گونه های متفاوتی وجود دارد و هر یک از این کارت ها با توجه به نوع خود، از روش بازگشایی متفاوتی برخوردار هستند.

شاید شما نیز همانند بسیاری از افراد، کار کردن با قفل های کارتی را در هتل ها تجربه کرده باشید. معمولا از این نوع قفل در هتل ها و اقامتگاه ها استفاده میشود و همین موضوع سبب شده است که به آن، قفل هتلی نیز گفته میشود. البته قفل کارتی علاوه بر استفاده در هتل در مکان های دیگری نیز مورد استفاده قرار میگیرد که در ادامه به آنها میپردازیم.

انواع قفل کارتی

قفل کارتی با تماس مستقیم

قفل کارتی با تماس مستقیم

اولین نسل قفل های کارتی، قفل هایی بودند که با تماس مستقیم عمل میکردند. در این نوع قفل های کارتی قسمتی تعبیه شده است که کارت داخل آن قرار میگیرد و پس از انجام این کار، درب باز میشود. نوع دیگر آن نیز به گونه ای است که وقتی کارت با صفحه قفل تماس پیدا میکند، قفل دستور بازگشایی درب را صادر میکند.

نکته ای که شاید سبب شد این نوع قفل های کارتی خیلی زود جای خود را به مدل های جدیدتر بدهند، نادیده گرفته شدن راحتی کاربر است. این نوع قفل های کارتی عملکرد مشابه ای با قفل های سنتی داشتند و تنها تفاوت آنها در این بود که کارت جایگزین کلید برای بازگشایی شده بود.

همچنین هنگامی که از این نوع کارت ها برای استفاده در اماکن پر رفت و آمدی همچون هتل استفاده میشود، به دلیل حجم بالای استفاده، کارت ها خیلی زود فرسوده میشوند و نیاز به تعویض پیدا میکنند که این موضوع میتواند هزینه های اضافی را برای هتلداران به وجود آورد.

قفل کارتی با کارت RFID

نوع جدیدتر قفل های کارتی، قفل هایی هستند که بازگشایی آنها توسط کارت های RFID صورت میگیرد. کلمه RFID در اصل  کوتاه شده عبارت Radio-Frequency Identification است که به مفهوم شناسایی از طریق فرکانس رادیویی است. استفاده از این سیستم نیاز به تماس مستقیم را از بین میبرد.

سیستم RFID، نوعی سامانه بی سیم است که میتواند از امواج رادیویی برای شناسایی یک کالا، شیء و … استفاده نماید. برای این کار نیاز به یک فرستنده و یک گیرنده وجود دارد. به زبان ساده وقتی که کارت RFID به قفل نزدیک میشود، سیگنالی به سمت قفل کارتی فرستاده میشود و گیرنده قفل کارتی، با دریافت این سیگنال و تایید آن، اقدام به بازگشایی قفل میکند.

مزایای قفل کارتی

قفل کارتی با کارت RFID

پیش از آنکه از قفل های کارتی در هتل ها و دیگر اماکن استفاده شود، قفل های سنتی یا همان قفل های کلیدی به کار میرفتند که مشکلات عدیده ای را برای هتلداران به وجود می آوردند که با تولید قفل های کارتی، این مشکلات برطرف شدند. در این قسمت به برخی از مزایای قفل های کارتی نسبت به قفل های کلیدی میپردازیم

امنیت بسیار بالاتر

یکی از مهمترین مزیت های قفل کارتی نسبت به قفل کلیدی، امنیت بالاتری است که این نوع قفل برای ما به ارمغان می آورد. گم شدن کلید، اتفاقی است که احتمال دارد برای هر انسانی پیش بیاید اما این رخداد میتواند امنیت آن مکان را به خطر اندازد. به همین دلیل پس از گم شدن کلید، افراد مجبور میشوند که قفل را تعویض نمایند و هزینه اضافی پرداخت نمایند.

نکته مهمی که وجود دارد این است که با استفاده از قفل های کارتی، دیگر نیازی به این کار نیست. کارت نیز همانند کلید از گم شدن در امان نخواهد بود اما هنگامی که یک کلید گم میشود، شما میتوانید دسترسی آن کلید را مسدود نمایید تا فرد دیگری نتواند با آن کلید اجازه ورود پیدا کند.

بیشتر بخوانید: آیا قفل هوشمند یا دیجیتال، امنیت بالایی دارد؟

راحتی کاربر

همانطور که پیش از این توضیح داده شد، راحتی کاربر مزیت ویژه ای است که در قفل های کارتی نسل جدید به آن اهمیت داده شده است. پیش از آنکه قفل های کارتی تولید شوند، همگی از قفل های کلیدی استفاده میکردیم و میدانیم آنها مشکلات بسیاری را برای افراد ایجاد میکنند. یکی از مشکلاتی که کاربر همواره با آن دست و پنجه نرم میکند، عدم راحتی کاربر در هنگام استفاده از کلید برای باز نمودن قفل است.

امروزه با طراحی و تولید قفل های کارتی، دیگر شاهد این مشکل برای کاربر نیستیم. عملکرد آسان و سریع قفل های کارتی باعث میشود تا کاربر دیگر نیازی نداشته باشد که درب منزل چند دقیقه را صرف پیدا کردن کلید خود نماید و با به همراه داشتن کارت و پس از نزدیک شدن به درب منزل، قفل باز میشود.

طراحی زیباتر

اگر بخواهیم چند ضعف بزرگ قفل های کلیدی را برشماریم، قطعا طراحی ضعیف یکی از آنها خواهد بود. فکر نمیکنم کسی وجود داشته باشد که این ایراد را به قفل های کلیدی نسبت ندهد. در تمام این سال ها تولید کنندگان قفل های کلیدی هیچ تلاشی برای کمرنگ کردن ضعف خود نکردند و تقریبا این قفل ها از همان ابتدا تا به امروز با همین شکل و شمایل تولید شده اند.

این قضیه برای قفل های کارتی کاملا برعکس است. به طور کلی تمامی انواع قفل دیجیتال که قفل های کارتی نیز یکی از آنها به شمار میروند، طراحی بسیار زیبایی دارند و میتوانند به هرچه زیباتر شدن محیط شما کمک نمایند. یکی از مهمترین دلایلی که از قفل های کارتی در هتل ها استفاده میشود، جلوه بسیار زیبایی است که به این مکان میبخشد.

برخی از قفل های کارتی تنسر لاک

قفل هتلی TH-014

قفل کارتی هتلی TH-014

قفل هوشمند هتلی TH-008

قفل کارتی هتلی TH-008

قفل هتلی هوشمند TH-006

قفل کارتی هتلی TH-006

قفل هتلی TH-023

قفل کارتی هتلی TH-023

کاربردهای قفل کارتی

عمده کاربردهای قفل کارتی در هتل ها و اقامتگاه ها است. قفل کارتی به دلیل استفاده آسان آن برای کاربر و قابلیت کدگذاری مجدد بر روی آنها، گزینه بسیار مناسبی برای این مکان ها به شمار میرود اما هتل ها تنها محل های مورد استفاده قفل های کارتی نیستند؛ شما میتوانید از این قفل ها برای درب منازل، ادارات، کارخانه ها و … استفاده نمایید.

قیمت قفل کارتی

برای تعیین قیمت قفل های کارتی دیجیتال، باید به چند عامل توجه نمود؛ شرکت و کشور سازنده قفل کارتی، جنس بدنه، تکنولوژی های به کار رفته در تولید قفل و قابلیت های قفل کارتی. تمامی این عوامل میتوانند در تعیین قیمت قفل کارتی موثر باشند و موجب افزایش یا کاهش قیمت این نوع قفل شوند.

قیمت قفل کارتی درب ضد سرقت

همانطور که در بخش قبل به آن اشاره نمودیم، از قفل های کارتی برای منازل و ادارت نیز استفاده میشود. امروزه بیشتر درب های منازل به صورت ضد سرقت است تا احتمال ورود سارقین به خانه ها کمتر شود اما استفاده از درب های ضد سرقت نیز نمیتواند به شما این تضمین را دهد که خانه شما از هرگونه سرقت در امان است.

اگر درب ضد سرقت دارید اما به فکر امنیت بسیار بالای خانه خود میباشید، میتوانید از انواع قفل کارتی درب ضد سرقت استفاده نمایید. قفل های کارتی درب ضد سرقت به طور کامل امنیت خانه شما را تامین میکنند؛ زیرا این قفل ها غیر قابل هک هستند و امکان کپی از روی آنها وجود ندارد. برای دریافت قیمت قفل کارتی درب ضد سرقت، حتما با کارشناسان تنسر لاک ارتباط برقرار کنید.

قفل های دیجیتال درب ضد سرقت انواع مختلفی دارند که قفل های کارتی نوعی از آنها به شمار میروند. در حال حاضر نوعی از این قفل های دیجیتال که به آن قفل های ترکیبی گفته میشود، محبوبیت بالایی دارند و در آنها، علاوه بر بازگشایی از طریق کارت، روش های بازگشایی دیگری مانند اثر انگشت و رمز عبور نیز افزوده شده است. این نوع قفل ها که امکانات بسیار بالایی دارند، قابل نصب بر روی تمامی درب ها از جمله درب ضد سرقت هستند و امنیت صددرصدی را برای شما به ارمغان می آورند.

ویژگی های قفل کارتی تنسر لاک

قفل کارتی تنسر لاک

تنسر لاک از پیشگامان تولید قفل های دیجیتال از جمله قفل های کارتی در ایران است و محصولات تنسر لاک توانسته است انقلابی را در این حوزه به وجود آورد. قفل های دیجیتال تنسر لاک به دلیل کیفیت بالا و امکانات فراوان به بازارهای بین المللی راه پیدا کرده اند و توانسته اند به فروش بسیار مناسبی دست پیدا کنند.

برخی از ویژگی های قفل کارتی تنسر لاک عبارتند از:

 • پردازنده قدرتمند اروپایی STM32
 • برخوردار از راهنمای صوتی
 • مجهز به سیستم حفاظت رمز
 • بدنه بسیار مستحکم از فلز زینک
 • بازگشایی به وسیله کارت های RFID، Mifarel، IC، S50 و S70
 • ۳۰۰ کارت مجاز برای بازگشایی قفل
 • دارای باتری آلکالاین با عمر ۱۲ ماهه
 • مجهز به سیستم قفل دو مرحله ای
 • قابل استفاده در دمای ۱۰- تا ۶۰ درجه سانتیگراد و رطوبت ۲۰ تا ۹۳ درصدی
 • دارای سیستم ضد شوک
 • مجهز به سیستم وایرلس

خرید قفل های کارتی تنسر لاک

اگر قصد خرید قفل های کارتی را دارید، بهترین محصول را در قفل های کارتی تنسر لاک خواهید یافت. قفل های کارتی تنسر لاک به دلیل کیفیت بالای خود، با نمونه های خارجی رقابت میکند و در بسیاری موارد گوی رقابت را از آنان ربوده است.

در حال حاضر که قیمت ارز نوسانات شدیدی دارد و خرید محصولات خارجی هزینه سنگینی را بر روی دست ما میگذارد، بهتر است از محصولات با کیفیت و ثابت شده داخلی استفاده نماییم تا علاوه بر کمک به تولید داخلی، سبب ایجاد اشتغال برای کارگران و متخصصان ایرانی شویم.

تنسر لاک با بهره مندی از دانش متخصصان داخلی و با به کارگیری ماشین آلات پیشرفته، بهترین انواع قفل کارتی دیجیتال را در اختیار مشتریان خود قرار میدهد تا آنان همواره به بهترین ها دسترسی داشته باشند. برای خرید قفل های کارتی تنسر لاک و یا دریافت مشاوره رایگان، میتوانید با کارشناسان تنسر لاک تماس حاصل نمایید.