خیلی از افراد در مورد قفل هوشمند ذهنیت اشتباهی دارند و تصور میکنند برای استفاده از قفل هوشمند، باید حتما یک درب خیلی گران قیمت یا درب ضد سرقت داشته باشند اما این تصور درست نیست و قفل های هوشمند بر روی خیل عظیمی از درب ها قابل استفاده هستند. در حال حاضر بسیاری از درب های منازل معمولی هستند و سازندگان قفل هوشمند این نکته را درنظر گرفته اند تا اکثریت مردم بتوانند از این نوع قفل ها بهره ببرند.

درب مناسب قفل هوشمند

درب هایی که در بازار موجود است از متریال های مختلفی ساخته شده اند و متناسب با این متریال دسته بندی میشوند. در این قسمت به معرفی برخی از این درب ها که قابلیت نصب قفل هوشمند بر روی آنها وجود دارد، میپردازیم.

  • درب چوبی

درب چوبی

درب چوبی، متداول ترین نوع درب های ساختمان های مسکونی و اداری است و به دلیل وجود انواع چوب و نبود هیچ گونه محدودیت در تامین آن، پر مصرف ترین درب در سطح کشور میباشد. بر روی این درب ها به آسانی قفل هوشمند نصب میشود و یکی از مناسب ترین درب ها برای نصب قفل هوشمند به حساب می آید. در حال حاضر بسیاری از ادارات و منازل دارای درب چوبی هستند و به منظور تامین امنیت از محیط های خود، متناسب با این درب ها از قفل های هوشمند مسکونی و اداری استفاده می نمایند.

صاحبان مشاغلی مانند هتلداران که امنیت بالا جزو ملزومات کارشان محسوب میشود و معمولا از درب های چوبی برای اتاق های خود استفاده مینمایند، میتوانند از قفل های هوشمند بهره ببرند و برای تامین امنیت اتاق های خود، از قفل های هتلی استفاده نمایند که به این اتاق ها زیبایی دوچندانی نیز میدهد.

  • درب فلزی

یکی از گزینه های محبوب پس از درب های چوبی، درب های فلزی هستند که معمولا از فولاد ساخته میشوند و به دلیل استحکام و دوام بالایی که دارند، بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. بر روی این درب ها نیز، دستگیره های دیجیتال نصب میشوند و سطح امنیت را به شدت بالا میبرند.

  • درب آلومینیومی

درب آلومینیومی

درب آلومینیومی یکی از انواع درب های فلزی محسوب میشود ولی استحکام کمتری نسبت به درب های فولادی دارند. این درب ها به دلیل آنکه به تعمیرات زیادی نیاز ندارند و نسبت به شرایط آب و هوایی مقاومت خوبی از خود نشان میدهند، گزینه مناسبی به شمار میروند. قفل های هوشمند، از قابلیت نصب بر روی این نوع درب ها برخوردار میباشند.

  • درب شیشه ای

شاید برای خیلی از افراد جای تعجب داشته باشد که قفل هوشمند بتواند بر روی درب های شیشه ای نیز نصب شود اما این حرف درستی است و واقعا درب های شیشه ای این قابلیت را دارند. قفل های هوشمند به این درب ها علاوه بر زیبایی فوق العاده، امنیت بالایی میبخشند تا این درب ها نیز از لحاظ امنیت، از سایر درب ها عقب نماند.

  • درب یو پی وی سی

امروزه استفاده از دربهای یو پی وی سی (UPVC) به دلیل ضد آب بودن، امنیت مناسب، عایق بودن نسبت به سرما، گرما و صدا و همچنین نفوذ ناپذیری نسبت به ورود گرد و غبار، بسیار رواج پیدا کرده است. به همین دلیل این دربها نیز از چشم تیزبین تولیدکنندگان قفل هوشمند دور نمانده است و این قفلها قابلیت نصب بر روی دربهای یو پی وی سی را نیز دارا میباشند.

قفل هوشمند درب ضد سرقت

درب ضد سرقت

درب ضد سرقت، همانگونه که از نامش پیداست، امنیت بالاتری نسبت به دیگر درب ها دارد اما این دلیل نمیشود که امنیت آن ۱۰۰ درصد باشد. همانگونه که میدانیم، درب ضد سرقت نیز همانند تمامی درب ها، از طریق کلید مکانیکی باز و بسته میشود و اگر فرد ناشناسی به آن کلید دسترسی پیدا کند، امنیت به طور جدی با مشکل روبرو میشود.

همچنین در مواقع کار کردن با قفل درب های ضد سرقت، هیچگاه آسانی و راحتی استفاده از قفل های دیجیتال را تجربه نخواهید کرد؛ زیرا قفل های دیجیتال از طریق راه های فراوانی مانند اثر انگشت، رمز عبور، کارت هوشمند و تلفن همراه باز و بسته میشوند و نیاز به کلیدهای مکانیکی ندارند.

 شما میتوانید از قفل های هوشمند تنسر برای درب های ضد سرقت خود استفاده کنید و از تجربه لذتبخش کار کردن با قفل های هوشمندی همچون قفل هوشمند دماوند که از لحاظ زیبایی بینظیر و از لحاظ عملکرد منحصربفرد است، بهره مند شوید.

اهمیت استفاده از قفل دیجیتال یا قفل هوشمند

اهمیت استفاده از قفل هوشمند در امکاناتی است که در اختیار شما قرار میدهد. هیچ قفلی امنیت قفل های هوشمند را ندارد و نمیتواند سهولت کار با قفل هوشمند را برای شما به ارمغان بیاورد. قفل هوشمند این توانایی را به شما میدهد هر کجا که هستید از طریق تلفن همراه خود قفل درب خانه یا محل کارتان را باز یا قفل نمایید. قفل هایی که با اثر انگشت کار میکنند، امنیت ۱۰۰ درصدی ایجاد میکنند و هیچ فردی به غیر از صاحب خانه، نمیتواند درب را باز کند که این یک اتفاق فوق العاده ای است.

مزایای قفل هوشمند

مزایای قفل هوشمند بسیار گسترده است و باعث محبوبیت روزافزون آن در میان مردم شده است. در این قسمت به مهمترین مزایای آن میپردازیم.

  • روش های بازگشایی مختلف

همانطور که میدانید قفل های هوشمند از طرق مختلف قابل بازگشایی هستند و میتوان آنها را از طریق اثر انگشت، تلفن همراه، کارت هوشمند و رمز عبور باز کرد. این ویژگی سبب شده است که رفت و آمد افراد به سهولت صورت گیرد. قفل های هوشمند تنسر، علاوه بر این روش های بازگشایی، برای مواقع اضطراری یک کلید مکانیکی نیز تعبیه نموده است تا در این مواقع نیز خللی در رفت و آمد افراد به وجود نیاید.

  • امنیت بالا

قفل های دیجیتال با توجه به امکانات هوشمندانه ای که در اختیار شما میگذارد، امنیت را بسیار افزایش میدهد. به طور مثال هنگامی که شما از قفل های هوشمند مجهز به بازگشایی از طریق اثر انگشت استفاده میکنید، هیچ شخصی به جز شما نمیتواند آن قفل را باز کند.

حال این قفل را با قفل های سنتی مقایسه کنید که به کمک کلیدهای مکانیکی باز میشوند و هر فردی میتواند با در اختیار داشتن آن کلید، به حریم خانه شما ورود پیدا کند. همچنین قفل های قدیمی بسیار آسیب پذیر هستند و به راحتی میشکنند که در این صورت امنیت محیط منزل شما به مشکل برمیخورد.

  • عملکرد آسان

مسلما استفاده از قفل هوشمند بسیار آسانتر از کار کردن با قفلهای سنتی و کلیدهای مکانیکی است؛ زیرا شما میتوانید در کسری از ثانیه با گذاشتن انگشت خود بر روی حسگر اثر انگشت درب خانه خود را باز نمایید و یا میتوانید از طریق تلفن همراه به آسانی و به کمک یک نرم افزار درب منازل خود را باز یا قفل کنید و حتی رفت و آمد افراد را کنترل نمایید.

خرید قفل هوشمند

خرید قفل هوشمند

 

ما در مورد این موضوع به طور مفصل در مقاله ی راهنمای خرید قفل هوشمند صحبت کردیم و شما میتوانید در این مورد، به این مقاله مراجعه نمایید اما در این قسمت به صورت خلاصه به این موضوع میپردازیم که چگونه یک قفل هوشمند مناسب خریداری کنیم.

از نکات اساسی در مورد خرید قفل هوشمند که میتوان به آن اشاره نمود، ابعاد دربی است که میخواهیم قفل را بر روی آن نصب کنیم. این ابعاد باید به طور دقیق کنترل شود تا در هنگام خرید و سپس در موقع نصب، مشکلی از این بابت پیش نیاید.

دیگر نکته مهم در این مبحث، راه های مختلف بازگشایی قفل است که باید متناسب با امکانات خواسته شده برای بازگشایی اقدام به خرید قفل هوشمند نمود. به طور مثال قفل هوشمند الوند که یکی از بهترین قفل های هوشمند گروه تولیدی تنسر محسوب میشود، دارای قابلیت بازگشایی از طریق رمز عبور، تلفن همراه، اثر انگشت و کارت هوشمند میباشد اما قفل هوشمند سهند که یک نمونه عالی و مقرون به صرفه از قفل های هوشمند به شمار میرود، از طریق رمز عبور، کارت و اثر انگشت باز میشود.

خرید قفل هوشمند تنسر

با توجه به نکات ذکر شده در مورد قفل هوشمند و مزایای آن، خرید این محصول میتواند به امنیت خانه های شما کمک شایانی کند و شما را از شر کلیدهای مکانیکی آسوده سازد. قفل های هوشمند تنسر با توجه به امکاناتی که در اختیار شما قرار میدهد، میتواند گزینه مناسبی برای خرید به شمار آید. در صورت داشتن هرگونه پرسش در مورد قفل های هوشمند و دریافت مشاوره تخصصی، میتوانید با کارشناسان تنسر تماس حاصل نمایید.