به طور حتم استفاده از قفل هوشمند یکی از بهترین روش های ورود به منزل می باشد. رسالت قفل هوشمند اضافه کردن قابلیت های جدید به درب های ورودی می باشد تا علاوه بر افزایش امنیت، ورود و خروج به خانه یا محل کار را آسان تر کند. حال به این میپردازیم که چرا باید قفل های هوشمند را جایگزین قفل های قدیمی خود کنیم.

مزایای قفل هوشمند نسبت به قفل معمولی

  1. کنترل ورود و خروج

قفل هوشمند به شما کمک می کند تا بتوانید ورود و خروج افراد را به منزل خود کنترل نمایید. شما میتوانید به هر شخص در خانوادهتان یک کد ورودی اختصاص دهید و از طریق برنامه ای که برای قفل های هوشمند تعبیه شده است، مشاهده کنید که چه کسی وارد خانه شده یا از آن خارج شده است.

  1. امنیت بهتر

امنیت بهتر قفل هوشمند نسبت به قفل معمولی

قفل های معمولی از لحاظ امنیتی با مشکلاتی رو به رو بودند و سارقین با شکستن قفل به راحتی به خانه یا محل کار شما دسترسی پیدا میکردند، اما با نصب قفل های هوشمند که سیستمی بدون کلید است، عملا سارقین نمیتوانند کاری از پیش ببرند و خیال افراد میتواند از لحاظ امنیت محیط های داخلی خود آسوده باشد.

  1. کنترل از راه دور

یکی دیگر از مزایای قفل هوشمند، امکان باز و بسته کردن قفل منزل شما با استفاده از یک برنامه هنگامی که حتی در آنجا نیستید می باشد. با این کار شما میتوانید هنگامی که در سفر هستید یا زمانی که فرزندانتان در خانه تنها هستند و یا وقتی که مهمانانی از خانه شما استفاده میکنند، از امنیت خانه خود اطمینان حاصل کنید.

  1. سازگار با تلفن های همراه هوشمند

مزیت سازگاری قفل هوشمند با تلفن همراه

یکی از مزیت های قفل هوشمند، سازگاری با تلفن های همراه هوشمند است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پس از خروج از خانه متوجه شده اید که فراموش کردید کلید منزل را با خود به همراه بیاورید یا اینکه اتفاق افتاده است که کلید خود را گم کرده باشید، در این صورت گاهی چندین ساعت معطل شده اید تا به خانه بازگردید، اما قفل های هوشمند نیازی به کلید های مکانیکی ندارند و تنها با استفاده از وای فای یا بلوتوث تلفن همراه خود میتوانید به آسانی درب منزل یا محل کار خود را باز یا قفل کنید.

  1. کنترل از طریق صدا

برخی از قفل های هوشمند به سیستم فرمان صوتی مجهز هستند. این قابلیت به افراد کمک میکند که در زمان حضور خود در خانه به سادگی بتوانند تنها از طریق صدای خود، درب را باز یا قفل کنند.

  1. راحتی برای معلولین و سالخوردگان

راحتی قفل هوشمند برای معلولین و سالخوردگان

خیلی از افراد از جمله معلولین و سالخوردگان، با قفل های قدیمی و سنتی مشکل دارند و شاید حتی نتوانند با آنها کار کنند، اما با داشتن قفل هوشمند، معلولین می توانند به آسانی به خانه ها و مشاغل دسترسی پیدا کنند. همچنین با استفاده از این قفل ها، سهولت دسترسی برای کسانی که از بیماری آرتروز رنج میبرند و یا به دلایل دیگر نمیتوانند کلید های مکانیکی در دست بگیرند، فراهم میشود.

  1. روش های جایگزین

یکی دیگر از مزیت های قفل هوشمند که آن را از قفل های قدیمی متمایز میکند، روش های جایگزین ورود است. استفاده از وای فای و بلوتوث روش های خوبی برای باز نمودن قفل های هوشمند است اما در طول مدت زمان استفاده از قفل های هوشمند، احتمال دارد ارتباط با اینترنت یا بلوتوث قطع شود یا حتی در بعضی مواقع دسترسی به تلفن همراه وجود نداشته باشد. از این رو تولیدکنندگان قفل های هوشمند یک کلید کمکی روی پنل قفل تعبیه میکنند تا در این مواقع اضطراری در صورت وارد کردن رمز عبور، قفل باز شود.

معیار های انتخاب بهترین قفل هوشمند

حال که به اهمیت استفاده از قفل های هوشمند به جای قفل های قدیمی پی بردید، وقت آن رسیده است که بدانید یک قفل هوشمند خوب باید چه معیار هایی داشته باشد.

همانطور که پیش از این در مقاله ی راهنمای جامع خرید قفل هوشمند به طور کامل در مورد معیار های انتخاب بهترین قفل هوشمند گفته ایم، حال نیز به اختصار در این مورد سخن میگوییم تا با اطلاعات کافی، اقدام به خرید قفل هوشمند نمایید.

یک قفل هوشمند خوب علاوه بر امنیت بالا و سهولت در ورود، باید از عمر باتری مناسب، باز و بسته شدن خودکار و کلید مهمان برخوردار باشد.

قفل های هوشمند تنسر علاوه بر معیارهای ذکر شده، با طراحی زیبا که از تلفیق معماری ایرانی و مدرن در آن بهره برده شده است، تلاش میکند امنیت و زیبایی را به شما هدیه دهد.

در صورت داشتن هرگونه پرسش درباره محصولات و مشاوره تخصصی، میتوانید با کارشناسان ما از راه های برقراری ارتباط، تماس حاصل نمایید.