یکی از مشکلاتی که می‌تواند برای هر کسی رخ دهد جا گذاشتن، گم کردن، شکستن یا به هر نحوی از دست دادن کلید درب خانه و اتاق است. این مشکل برای قفل‌های قدیمی که منحصراً با کلید باز و بسته می‌شوند، بسیار اتفاق می‌افتد و افراد را به دردسر زیادی می‌اندازد.

شاید پشت درب ماندن گاهی موضوع مهمی به نظر نرسد اما وقتی که عجله داشته باشید و به چیزی از داخل اتاق نیاز داشته باشید، این مشکل می‌تواند زمان بسیاری را هدر دهد. حتی اگر در سریع‌ترین زمان ممکن هم بروید و یک کلیدساز بیاورید، باز هم چند ساعت از وقت شما گرفته می‌شود. به همین علت در ادامه در کنار بررسی چند تکنیک کاربردی برای باز کردن درب اتاق بدون کلید و حل این مشکل برای همیشه، به انواع قفل درب اتاق هم خواهیم پرداخت.

انواع تکنیک باز کردن قفل درب اتاق بدون کلید

با اینکه پشت درب ماندن مخصوصاً زمانی که عجله دارید، می‌تواند کمی دلهره‌آور باشد اما باید با خونسردی و توجه کافی موقعیت را به‌خوبی بسنجید تا درست عمل کنید. برای مثال اگر کلید داخل قفل شکسته است باید مقداری چسب قطره‌ای محکم روی باقی مانده یا سر کلید بریزید به صورتی که آن را به کلید شکسته شده داخل قفل بچسباند و در نهایت بتوانید کلید را بیرون بکشید.

اگر تکنیک چسباندن کار نکرد، می‌توانید از یک انبردست دم باریک یا موچین برای بیرون کشیدن کلید شکسته استفاده کنید.

همچنین اگر کلید از پشت درب داخل قفل است و باعث شده پشت درب بمانید، باید ابتدای یک کلید یدکی را داخل قفل قرار دهید و با ضربات آهسته به آن، کلید پشت درب را بیاندازید. البته این روش تنها زمانی کار می‌کند که کلید پشت درب، در حالت عمودی قرار گرفته باشد.

حالات دیگر برای زمانی است که به طور کلی به کلید دسترسی ندارید، برای مثال کلید گم شده است یا آن را داخل اتاق جا گذاشته‌اید. در این صورت با استفاده از چند روش مختلف می‌توانید درب اتاق را بدون کلید باز کنید. در تکنیک اول به گیره کاغذ و سنجاق، تکنیک دوم به کارت اعتباری، تکنیک سوم به کلید برآمده و تکنیک چهارم به چاقوی نازک برای درب چوبی قدیمی نیاز دارید. پس در ادامه آن‌ها را با جزئیات کامل بررسی خواهیم کرد.

چگونه قفل درب اتاق را بدون کلید باز کنیم؟

چگونه قفل درب اتاق را بدون کلید باز کنیم؟

در مواقع ضروری که فرصتی برای پیدا کردن تعمیرکار وجود ندارد و شما قطعاً باید به سرعت وارد اتاق شوید، بعضی از راه‌ها شامل باز کردن قفل درب اتاق با گیره کاغذ یا باز کردن قفل با کارت اعتباری سریع‌ترین راه‌ها برای وارد شدن به اتاق هستند. انتخاب هر کدام از این روش‌ها دلخواه و وابسته به دسترسی شما به وسایل لازم است و فرق چندانی وجود نخواهد داشت.

باز کردن قفل درب اتاق با گیره کاغذ و سنجاق

روش اول:

 1. با توجه به دسترسی و دلخواه خود دو عدد سنجاق یا دو عدد گیره کاغذ بردارید.
 2. گیره یا سنجاق خود را به حالتی مانند L تبدیل کنید.
 3. سنجاق یا گیره را داخل قفل کنید و آن را نگه دارید.
 4. ابزار دوم را هم از بالای ابزار اول داخل نمایید و شروع به تکان دادن آن کنید تا صدای باز شدن قفل را بشنوید.

روش دوم:

 1. برای این روش تنها به یک گیره کاغذ یا سنجاق سر نیاز دارید.
 2. یک جهت گیره را داخل قفل درب اتاق کنید و همراه با فشار دادن آن را در حالت باز کردن قفل بچرخانید.
 3. جهت دیگر گیره را وارد قسمت بالای سوراخ قفل کنید.
 4. قفل پس از باز شدن پین‌ها به‌آسانی باز خواهد شد.

باز کردن قفل درب اتاق با کارت اعتباری

یکی از روش‌های سریع و آسان باز کردن درب اتاق با کارت اعتباری می‌باشد که مراحل آن به شرح زیر است:

 1. مطمئن شوید درب قفل نباشد؛ چون در غیر این صورت روش کارت اعتباری شدنی نخواهد بود.
 2. کارت را وارد شکاف میان چهارچوب درب و درب کنید یا به عبارتی دیگر به سمت زبانه قفل ببرید.
 3. پس از وارد کردن کارت را در سمت مخالف دستگیره خم نمایید تا درب باز شود.
 4. علاوه بر کارت می‌توانید از چاقوهای نازک هم استفاده نمایید و همان مراحل قبلی را انجام دهید.

فراموش نکنید که برای انجام این کار از کارت‌های بی‌ارزش خود استفاده کنید که در صورت خراب شدن آن‌ها مشکلی به وجود نیاید.

باز کردن قفل درب اتاق با کلید برآمده

این روش به دلیل نیاز به کلید برآمده مخصوص می‌تواند کمی سخت‌تر از دیگر روش‌ها باشد. کلید برآمده نوعی کلید ویژه است که با آن قفل‌های مبتنی بر پین را باز می‌کنند. در این روش باید پشته های کلید را روی پین های قفل فشار دهید تا قفل باز شود. باز کردن درب اتاق با کلید برآمده تنها برای قفل هایی مثل قفل درب اتاق که دارای ساختار مبتنی بر پین هستند، مناسب است.

باز کردن قفل درب اتاق چوبی با چاقوی نازک

باز کردن قفل درب اتاق چوبی با چاقوی نازک

اگر درب اتاق و قفل آن قدیمی می‌باشد، بهتر است آن را در اولین فرصت تعویض کنید تا دوباره به این مشکل دچار نشوید. همچنین می‌توانید از روان کننده‌ها مثل روغن درب استفاده نمایید تا باز و بستن آن آسان‌تر شود و گیر نکند.

 1. برای این کار به یک چاقوی نازک احتیاج دارید.
 2. چاقو را وارد شکاف نمایید تا درب باز شود.

در نهایت فراموش نکنید که هر کدام از روش‌ها یا تکینک‌های بالا به دقت و توجه نیاز دارند. برای مثال هنگام چسباندن باقی کلید به کلید شکسته باید نهایت دقت را به کار ببرید که خود قفل چسبی نشود. اگر برای انجام هر کدام از مراحل دقت کافی نداشته باشید، ممکن است تلاش شما تنها به خسارت و ضرر بیشتر منتهی گردد.

همچنین بهتر است که این راه‌ها را تنها برای مواقع ضروری یا هنگامی که عجله دارید و پشت درب مانده‌اید، استفاده نمایید. در غیر این صورت پیشنهاد می‌کنیم که از شیوه دیگری استفاده کنید تا درگیر خسارت یا ضرر بیشتر نشوید؛ به همین دلیل در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

روش دیگر برای باز کردن قفل درب اتاق

اگر به هر دلیلی مثل شکستن یا گم شدن کلید، پشت درب مانده‌اید و برای ورود عجله ندارید، امن‌ترین راه در این موقعیت پیدا کردن یک کلیدساز خواهد بود. می‌توانید یک کلیدساز بیاورید تا با ابزارآلات مخصوص خود درب را باز کند. هر چند این خدمات گاهی اوقات می‌توانند دردسر و هزینه زیادی داشته باشند.

در نتیجه بهتر است پس از حل مشکل باز کردن قفل درب اتاق توسط کلیدساز یک تصمیم اساسی برای این مشکل بگیرید تا از دوباره تکرار نشدن آن مطمئن شوید. همچنین اگر کلید خود را گم کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که در اسرع وقت قفل را تعویض کنید تا علاوه بر تکرار نشدن این اتفاق، خیالی آسوده داشته باشید.

انواع قفل درب اتاق

انواعی از قفل‌های ساده و قدیمی درب چوبی یا درب اتاق وجود دارند که ممکن است برای هر کدام به‌خصوص مدل‌های کلیددار مشکلاتی به وجود آید و در نتیجه باعث پشت درب ماندن شود. رایج‌ترین این انواع قفل درب چوبی شامل قفل سوئیچی، قفل ضد سرقت و قفل کلیدی است.

قفل سوئیچی: یکی از قفل‌هایی که از گذشته رواج بسیاری برای درب‌های چوبی مثل درب اتاق داشته است، قفل سوئیچی می‌باشد. این قفل علاوه بر داشتن بدنه فلزی، به دستگیره و سیلندر مخصوص نیاز دارد.

قفل کلیدی: شاید در گذشته قفل‌های کلیدی ساده از بهترین قفل‌ها بوده باشند اما پس از گذشت مدتی و بروز مشکلاتی مثل شکستن کلید داخل قفل، از محبوبیت این قفل‌ها کاسته شد. به عبارتی دیگر منبع دردسرهای پشت درب ماندن و نیاز به باز کردن قفل درب اتاق بدون کلید، این قفل است.

قفل ضد سرقت: وجود زبانه بیشتر و ساختار پیچیده‌تر باعث شده است که قفل‌های ضد سرقت نسبت به قفل کلیدی و سوئیچی امنیت بیشتری داشته باشند؛ اما از طرفی اگر کلید این قفل‌ها را به هر نحوی از دست بدهید، باز کردن آن‌ها بدون کمک کلیدساز تقریباً غیرممکن خواهد بود.

قفل هوشمند: جدیدترین قفل‌های موجود انواع قفل هوشمند هستند که در چند نوع مختلف از جمله قفل اثر انگشتی، قفل رمز عبور و قفل کارتی تولید شده است.

آگاهی و اطلاعات کافی از این موارد انواع قفل درب اتاق به شما کمک می‌کند تا در آینده با تصمیم‌گیری صحیح دردسرهای پشت درب ماندن و اتلاف وقت را از بین ببرید.

جلوگیری از مشکل باز نشدن قفل اتاق برای همیشه

جلوگیری از مشکل باز نشدن قفل اتاق برای همیشه با قفل هوشمند

اگر یکبار قفل درب اتاق مشکل داشته است و شما پشت درب مانده‌اید، به احتمال زیاد به دلیل خرابی قفل دوباره تکرار خواهد شد. نکته نگران کننده دیگر این است که سارقین به روش های گفته شده تسلط دارند و بسیاری از آنان با این روش ها قفل منازل را باز می‌کنند. به همین دلیل باید به فکر چاره باشید.

اگر مدام کلید خود را جا می‌گذارید یا گم می‌کنید و یا حتی می‌خواهید مشکل امنیت خانه خود را برای همیشه برطرف نمایید،. تنها راه مطمئن و امن استفاده از قفل‌های هوشمند است. این قفل‌ها با امکاناتی که دارند شکستن کلید و پشت درب ماندن را کاملاً از بین خواهند برد.

قفل هوشمند رمز عبور، قفل هوشمند اثر انگشتی یا قفل هوشمند بازگشایی با تلفن همراه چاره کار شما هستند. حتی می‌توانید از قفل هوشمند ترکیبی بهره‌مند شوید که همه مزایا را در کنار یکدیگر در اختیار شما قرار خواهد داد. در ضمن اگر بخواهید برای درب اتاق کودک خود قفل تهیه کنید، می‌توانید از دستگیره هوشمند اتاق کودک استفاده نمایید. علاوه بر این نکات قفل‌های هوشمند مزایای بیشتری هم دارند که به شرح زیر است:

زیبایی و جلوه‌ای تازه: قفل‌های هوشمند برعکس قفل‌های کلیدی، از جدیدترین و به طبع زیباترین قفل‌ها هستند که به ظاهر درب اتاق شما جلوه‌ای تازه خواهند بخشید.

امنیت بسیار بالا: ساختار پیچیده‌تر و پیشرفته‌تر انواع قفل هوشمند به امنیت و ایمنی مثال‌زدنی آن‌ها منجر شده است. علاوه بر این عدم استفاده از کلید مزیت دیگری می‌باشد که امنیت را بیشتر می‌کند. در ضمن در قفل‌هایی مثل قفل اثر انگشتی امکان کپی اثر انگشت شما نخواهد بود، پس سرقت و ورود غیرقانونی به حداقل ممکن کاهش خواهد یافت.

نمونه‌های گوناگون: تولید انواع قفل هوشمند زمینه گسترده‌ای داشته است که باعث می‌شود نمونه‌های گوناگون آن مطابق سلیقه افراد مختلف باشند. همچنین تنوع در تولید قفل هوشمند به تنوع در قیمت هم منتهی می‌شود تا همه افراد با بودجه‌های متفاوت بتوانند برای درب اتاق و آپارتمان خود از قفل هوشمند برخوردار شوند.

کنترل از راه دور و قفل کودک: برای مثال حتی اگر قفل کردن درب را فراموش کنید با وجود مزیت مهم کنترل از راه دور بازهم به‌راحتی و بدون نگرانی می‌توانید آن را قفل نمایید. همچنین برای آرامش خاطر نسبت به کودکان خود می‌توانید از مزایایی مثل قفل کودک بهره‌مند شوید.

دیگر امکانات ویژه: وجود امکانات کاربردی در قفل‌های هوشمند مثل قفل دوربین‌دار یا سیستم هشدار برای حریق باعث می‌شود که همواره خانه‌ای مطمئن داشته باشید و خانواده خود را در امنیت کامل نگه دارید.

البته لازم به ذکر است که همه این مزایا و ویژگی‌ها تنها با خرید از برندی معتبر حاصل خواهند شد.

خرید قفل هوشمند تنسر لاک چه مزایایی دارد؟

خرید قفل هوشمند از یک برند معتبر به اندازه خود خرید قفل اهمیت دارد. این مسئله باعث می‌شود که نه‌تنها انتخابی مطمئن داشته باشید، بلکه از گارانتی و خدمات پس از فروش هم برخوردار شوید. در این زمینه تنسر لاک بهترین برند خرید قفل هوشمند می‌باشد که تنوع بالایی را همراه با مناسب‌ترین قیمت‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.

قفل‌های هوشمند این برند برای انواع درب‌ها مناسب هستند تا بتوانید از آن‌ها در اماکن مختلف مثل اتاق‌ها، آپارتمان‌ها، ادارات و حتی باشگاه‌ها و هتل‌ها استفاده نمایید. یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای قفل‌های برند تنسر لاک وجود گواهینامه استاندارد صنعت ایمنی عمومی می‌باشد که خیال متقاضیان را آسوده ساخته است.

همچنین قفل هوشمند تنسر لاک دارای ورودی میکرو یو اس بی جهت منبع تغذیه اضطراری می‌باشد تا در مواقع ضروری مثل قطع برق پشت درب نمانید. پس می‌توان با اطمینان گفت که مشکل باز کردن قفل درب اتاق بدون کلید حل خواهد شد. البته لازم به ذکر است که این قفل‌ها برای مواقع اضطراری دارای کلید مکانیکی هم هستند تا جایی برای نگرانی باقی نماند.

ضد خش، ضد سرقت، ضد زنگ و ضد شوک همگی کلماتی هستند که انواع قفل هوشمند تنسر لاک را به‌خوبی توصیف می‌کنند. در ضمن این قفل‌ها دارای قابلیت شناسایی اثر انگشت، رمز عبور و کارت هوشمند هستند. در نتیجه قفل‌های این برند با حداکثر مزایا بهترین جایگزین برای قفل‌های قدیمی و خرابی هستند که به امنیت پایین و دردسر منتهی شده‌اند.

در نهایت می‌توانید در صورت تمایل با مشاوران برند تنسر لاک تماس بگیرید و به‌آسانی بهترین مشاوره تخصصی را در خصوص خرید قفل هوشمند دریافت نمایید.