در سال های اخیر، مراقبت از کودکان، افراد سالمند و افرادی که به اختلال حواس یا آلزایمر مبتلا هستند، به یکی از دغدغه های افراد شاغل تبدیل شده است. نگهداری از کودکان و افراد سالمند، اصلا کار ساده ‌ای نیست. اگرچه راهکارهای امنیتی زیادی برای جلوگیری از خروج این افراد از خانه وجود دارد، اما در بیشتر مواقع این راهکارها کارآمد نیستند. خوشبختانه قفل کودک در دستگیره ‌ها و قفل هوشمند، برای حل این مشکل ساخته شده‌ اند که در ادامه با این تکنولوژی بیشتر آشنا می شویم.

قفل کودک چیست؟

قفل کودک یک دکمه بسیار کوچک است که بر روی درب خودرو، کابینت، منزل و … نصب می شود. به عنوان مثال اگر این قفل را بر روی درب خودرو نصب کنید، در زمان رانندگی اگر فرزندتان بخواهد درب را باز کند، درب باز نمی شود. برای امنیت بیشتر فرزند خود می توانید از این قفل بر روی درب ورودی منزل هم استفاده کنید. با استفاده از قفل کودک دیگر نگرانی بابت ورود یا خروجی کودک از خانه را ندارید؛ زیرا اگر فرزندتان بخواهد از خانه خارج شود، درب خانه باز نمی شود.

قفل هوشمند چیست؟

قفل هوشمند به قفلی گفته می شود که برای باز کردن درب احتیاجی به کلید ندارید. اگر مدت زمان زیادی را در بیرون منزل سپری می کنید و نگرانی از بابت ایمنی و امنیت فرزندان و والدین سالخورده خود در منزل دارید، این قفل ها بسیار مفید هستند. قفل های هوشمند ویژگی های بسیار زیادی دارند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. اکثر قفل‌ های هوشمند این اجازه را به شما می دهند که برای افراد رمز یک بار مصرف ایجاد کنید تا بتوانند به منزل شما رفت و آمد کنند.
  2. در بسیاری از قفل های هوشمند می توانید درب را بدون وارد کردن رمز عبور باز کنید، به عنوان مثال، با استفاده از گوشی هوشمند، اثر انگشت، کارت یا ترکیبی از این موارد می توان درب منزل را باز کرد.
  3. وقتی از منزل خارج می شوید، درب به صورت خودکار بسته می شود و اجازه ورود یا خروج به اشخاص ناشناس داده نمی شود.

انواع قفل هوشمند مجهز به قفل کودک

قفل های هوشمند با روش های مختلفی همچون مشخصه های بیومتریک، کارت، رمز عبور و … باز می شوند که در ادامه به بررسی بعضی از انواع این قفل ها می پردازیم.

قفل هوشمند اثر انگشتی

قفل بیومتریک اثر انگشتی

این قفل به گونه ای طراحی شده است که اثرانگشت شما را توسط یک پنل در حافظه خود ذخیره می کند. برای وارد شدن به منزل کافی است که اثرانگشت خود را وارد کنید. قسمت تشخیص اثر انگشت، این دو را با هم مقایسه کرده و اگر با هم یکسان بودند، قفل باز می شود. این قفل امکانات و مزایایی دارد که در مقاله قفل اثر انگشتی کامل به آن پرداخته شده است.

قفل کارتی

قفل کارتی

قفل‌ های کارتی از جمله مدل ‌هایی می باشد که همه ما با آنها آشنایی داریم یا حداقل نمونه آن‌ را در اماکن مختلف مثل هتل‌ ها دیده ‌ایم. بازگشایی این نوع قفل هوشمند با کارت است که البته خود کارت‌ ها، مدل‌های مختلفی دارند. تنها نقطه ضعف این نوع از قفل های هوشمند، جا گذاشتن یا گم کردن کارت قفل های کارتی توسط کودکان یا سالمندان می باشد.

قفل ترکیبی

قفل ترکیبی از چند قابلیت انواع قفل هوشمند برخوردار است و آن را می توان پیشرفته ترین نوع قفل هوشمند نامید. معمولا این قفل ها از قابلیت بازگشایی به کمک اثر انگشت، تشخیص چهره، رمز عبور، کارت و تلفن همراه بهره می برند و به همین دلیل نسبت به دیگر انواع قفل هوشمند قیمت بالاتری نیز دارند.

قفل هوشمند مناسب برای درب منزل

گروه تنسر لاک یکی از خوشنام ترین تولیدکنندگان در صنعت قفل به شمار می رود. این گروه، اولین تولیدکننده قفل های هوشمند در ایران می باشد که کیفیت فوق العاده محصولات، باعث فعالیت گسترده تنسر در زمینه صادرات شده است. همه محصولات تنسر به غیر از قفل شاهو مجهز به قفل کودک یا شب بند هستند.

قفل هوشمند دماوند

قفل هوشمند دماوند

قفل هوشمند دماوند به دلیل طراحی منحصر به فردش برنده جایزه طراحی سال در صنعت قفل هوشمند شده است. همچنین تنها قفل هوشمند صادراتی در ایران می باشد.

قفل هوشمند البرز

قفل هوشمند البرز

قفل هوشمند البرز را می ‌توان اولین دستگیره هوشمند با چشمی دیجیتال در ایران نامید؛ زیرا این فناوری در هیچ یک از مدل های قفل هوشمند ایرانی دیده نمی شود. این قفل مجهز به قابلیت کنترل از راه دور می باشد. قابلیت کنترل از راه دور آن بدین گونه است که به محض به صدا درآمدن زنگ، چشمی دیجیتال این قفل تصویر فرد پشت درب را برای مالک خانه ارسال می کند و در صورت تایید هویت آن فرد، مالک می تواند از راه دور درب را برای او باز نماید.

قفل هوشمند پاسارگاد

قفل هوشمند پاسارگاد

قفل هوشمند پاسارگاد علاوه بر سه تکنولوژی تشخیص چهره، تشخیص خطوط کف دست و تشخیص اثر انگشت، از چشمی دیجیتال هوشمند نیز بهره می برد که این ویژگی ها سبب شده است تا این قفل، تحسین بسیاری از فعالان حوزه صنعت قفل را به همراه داشته باشد. کنترل از راه دور در کنار دیگر امکانات بی نظیر، آن را به قفلی بی رقیب تبدیل کرده است.

تنسرلاک: اولین تولید کننده قفل هوشمند مخصوص اتاق کودک

دستگیره هوشمند قفل کودک مدل ببری

خیلی از والدین علاوه بر استفاده از قفل هوشمند برای درب ورودی، از این قفل برای درب اتاق کودک هم استفاده می کنند. گروه تنسر لاک اولین مجموعه ای می باشد که به طور اختصاصی برای قفل درب اتاق کودکان دستگیره ای طراحی کرده است. طراحی جذاب و دوست داشتنی دستگیره هوشمند اتاق کودک مدل ببری سبب شده است تا کودکان علاقه خاصی به استفاده از این نوع قفل داشته باشند.

نتیجه‌ گیری

اگر شاغل هستید و فرزندی دارید که نگران بیرون رفتن او از خانه هستید، می توانید از قفل هوشمند مجهز به قفل کودک استفاده کنید. با این قفل فرزند شما دیگر نمی تواند درب را باز کند و بیرون برود؛ مگر اینکه شما به او دسترسی خروج از منزل را داده باشید. اگر در مورد قفل های هوشمند مجهز به قفل کودک سوالی دارید، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.