دستگیره الکترونیکی

در دورانی به سر میبریم که پیشرفت علم و تکنولوژی همه چیز را تحت الشعاع خود قرار داده است و روز به روز این تکنولوژی ها بشر را با اختراعات جدیدی مواجه میکند تا زندگی را برای ما آسان تر نماید. یکی از نمونه های رشد تکنولوژی در صنعت قفل، دستگیره الکترونیکی است که این صنعت را دچار یک تحول عظیم نموده است.

دستگیره الکترونیکی بر روی درب ورودی منازل، درب محل کار، درب هتل ها و حتی بر روی درب اتاق خواب نصب میشود و امنیت این محیط ها را به طرز شگفت آوری افزایش میدهد. با استفاده از دستگیره الکترونیکی دیگر نیازی به حمل کلید های مکانیکی نیست و شما به آسانی میتوانید با اثر انگشت، رمز ورود، کارت هوشمند، تلفن همراه هوشمند و حتی از طریق تشخیص چهره اقدام به باز نمودن درب نمایید.

نصب دستگیره الکترونیکی میتواند به شما کمک نماید که هیچ دغدغه ای نسبت به امنیت خانه های خود نداشته باشید و تمامی حربه های سارقین برای سرقت را ناکام بگذارید زیرا نفوذ به این نوع قفل ها تقریبا غیر ممکن است. تنسر لاک با سال ها سابقه تولید انواع قفل، بهترین دستگیره های الکترونیکی ایرانی را در اختیار شما قرار میدهد که قابل رقابت با نمونه های خارجی میباشد.

مزایای دستگیره الکترونیکی

دستگیره الکترونیکی

دستگیره الکترونیکی به دلیل برخورداری از مزایای بیشماری که دارد، به محبوب ترین قفل های امروزی بدل شده است و شمار مصرف کنندگان از این دستگیره ها روز به روز افزایش می یابد. احتمالا شما نیز با شنیدن مزایای دستگیره الکترونیکی در تکاپوی خرید این محصول نوین می افتید.

  1. ورود و خروج آسان

شاید مهمترین مزیت دستگیره الکترونیکی، سهولت در ورود و خروج است. پیش از تولید دستگیره الکترونیکی، شما مجبور بودید با استفاده از کلید های مکانیکی اقدام به بازگشایی درب ها نمایید. حال اگر کلید خود را فراموش یا گم میکردید، تکلیف چه بود؟ مسلما یا باید مدت ها منتظر فردی از خانواده میماندید تا بیاید و درب را باز نماید یا اینکه به کمک کلیدساز و با صرف هزینه ای درب را باز میکردید.

حال با فکر کردن به این موضوع که اگر شما از دستگیره الکترونیکی برای منزل خود استفاده نمایید، دیگر این مشکلات را نخواهید داشت؛ زیرا این قفل ها به کمک اثر انگشت، رمز عبور، تلفن همراه هوشمند و … باز میشوند که همواره در کنار شما هستند و این اتفاق به هیچ وجه برای شما رخ نمیدهد. نکته دیگر این است که شما با استفاده از دستگیره الکترونیکی به راحتی و به سریعترین زمان ممکن قفل درب را باز نمایید.

  1. امنیت بسیار بالا و نفوذ ناپذیر

صحبت در مورد امنیت قفل های قدیمی یک شوخی بزرگ به شمار میرود. قفل هایی که برخی از سارقین آنها را ظرف یک دقیقه باز میکنند، مطمئنا نمیتواند امنیت خانه های شما را تامین نماید. اما در نقطه مقابل سارقین با دیدن دستگیره الکترونیکی ترجیح میدهند پا به فرار بگذارند تا در دام این قفل ها گرفتار نشوند. دستگیره الکترونیکی به دلیل بازگشایی از طریق برخی عوامل بیومتریکی مانند اثر انگشت و تشخیص چهره، به هیچ وجه توسط اشخاص ناشناس باز نمیشود و در صورت چند بار اقدام به بازگشایی، سیستم هشدار آن فعال شده و صاحب خانه را آگاه میکند.

نکته ای که در مورد دستگیره الکترونیکی لازم به ذکر است، برخورداری آن از سیستم بسته شدن قفل به صورت خودکار است. در صورت فعال کردن این سیستم، خیالتان برای همیشه از قفل بودن درب منزل خود راحت خواهد بود. پیشنهاد میشود برای اطلاعات بیشتر در این زمینه، به مقاله امنیت قفل هوشمند مراجعه نمایید.

  1. کنترل ورود و خروج افراد

یکی از مزیت های بینظیر دستگیره الکترونیکی این است که شما با استفاده از این دستگیره میتوانید رفت و آمد افراد به منزلتان و حتی ساعت رفت و آمد آنها را با استفاده از یک تلفن همراه کنترل نمایید. این ویژگی منحصر بفرد میتواند به افرادی که در خانه فرزند کوچک و یا افراد سالمند دارند و پرستار از آنها نگهداری میکند، کمک نماید.

این افراد میتوانند از راه دور و به کمک یک تلفن همراه هوشمند، ساعات رفت و آمد پرستار را کنترل نمایند و حتی به پرستار برای رفت و آمد به منزل خود دسترسی موقت دهند تا او در ساعات مشخصی از روز مجاز به رفت و آمد باشد.

  1. سهولت رفت و آمد برای افراد سالخورده و معلول

یکی از چالش های اساسی برای رفت و آمد افراد معلول و سالخورده، سروکله زدن با قفل های سنتی و بازگشایی آنها میباشد اما این مشکل در دستگیره های الکترونیکی وجود ندارد و تولیدکنندگان این قفل هوشمند، به خود میبالند که توانسته اند راحتی را برای این افراد به ارمغان آوردند. دستگیره الکترونیکی با توجه به روش های بازگشایی مختلف، میتواند به افراد سالخورده و دارای معلولیت کمک کند که به کمک تلفن همراه هوشمند و یا ریموت، اقدام به باز نمودن قفل نمایند.

  1. مقرون به صرفه

در نگاه اول استفاده از دستگیره الکترونیکی کمی گران به نظر میرسد اما به دو دلیل مقرون به صرفه است. اول آنکه جان و مال خود و خانواده مان آنقدر ارزشمند است که تامین امنیت آن از هر موضوعی مهمتر میباشد و اگر خدایی نکرده اتفاق ناگواری پیش آید، شاید با هزینه های به مراتب بسیار بالاتر نیز قابل جبران نباشد. دوم هم آنکه به دلیل استفاده از مواد با کیفیت در ساخت آن، به راحتی خراب نمیشود و هزینه نگهداری آن در مقابل قفل های سنتی مناسب تر است.

  1. ظاهر زیبا و لوکس

اگر بگوییم افراد زیادی هستند که تمایل بسیاری به داشتن ظاهری زیبا و لوکس برای درب ورودی خانه خود دارند، بیراه نگفته ایم. هنوز هم که هنوز است برخی از مردم برای تامین امنیت خانه های خود از درب آکاردئونی استفاده میکنند که زیبایی بصری درب را صلب میکند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و با تولید دستگیره های الکترونیکی دیگر نیازی به این گونه حفاظ های آهنی برای بالا بردن سطح امنیت خانه ها نیست.

دستگیره های الکترونیکی با زیبایی خاص خود، میتواند جلوه بینظیری به درب خانه ما ببخشند. محصولات گروه صنعتی تنسر لاک، از لحاظ طراحی و زیبایی سرآمد دیگر قفل های موجود در بازار میباشند و به همین جهت همواره یکی از نامزدهای برترین طراحی در صنعت قفل هوشمند بوده است. قفل هوشمند دماوند تنسر لاک، برنده جایزه برترین طراحی سال شده است و تنها قفل هوشمند صادراتی در ایران محسوب میشود.

برخی از دستگیره های الکترونیکی تنسر لاک

دستگیره الکترونیکی سهند

قفل هوشمند سهند

دستگیره هوشمند الکترونیکی سهند، یکی از بهترین دستگیره های هوشمند بیومتریکی در ایران است که گزینه بسیار اقتصادی برای پروژه های انبوه به شمار میرود. برای ساخت بدنه آن از فلز زینک ضد زنگ و ضد خش مستحکمی استفاده شده است که سارقان به هیچ وجه نمیتوانند ان را به سرقت ببرند. به دلیل بدنه مستحکم آن، به آن جان سخت نیز گفته میشود.

این دستگیره الکترونیکی از آن دسته قفل هایی است که دارای قابلیت بازگشایی از طریق اثر انگشت، رمز عبور و کارت هوشمند میباشد و برای مواقع اضطراری مانند قطع برق نیز یک کلید مکانیکی برای باز کردن قفل تعبیه شده است.

 برای بازگشایی از طریق اثر انگشت، یک حسگر اثر انگشت خازنی تعبیه شده است که میتواند بافت زنده سلولی را تشخیص دهد و در صورت نبود جریان خون در اثر انگشت، قفل به هیچ وجه باز نمیشود. این قابلیت به افرادی که میخواهند از روش های غیر مجاز اقدام به باز کردن قفل نمایند، اجازه دسترسی نمیدهد.

یکی از برترین ویژگی های دستگیره های الکترونیکی تنسر لاک، برخورداری از قابلیت رمزنگاری توابع خیالی میباشد. این قابلیت بدین صورت است که اگر در هنگام وارد کردن رمز عبور، فردی کنارتان حضور دارد و شما نمیخواهید از رمز عبور شما مطلع شود، میتوانید قبل و بعد از رمز عبور، اعدادی را به طور تصادفی وارد نمایید. در این صورت سیستم امنیتی قفل با شناسایی رمز عبور شما در بین این اعداد، درب را باز میکند.

از دیگر ویژگی های این دستگیره الکترونیکی میتوان به ورودی میکرو یو اس بی جهت منبع تغذیه اضطراری، برخورداری از گواهینامه استاندارد صنعت ایمنی عمومی و گارانتی ۷ ساله (۵+۲) اشاره نمود.

دستگیره الکترونیکی صفه

قفل هوشمند صفحه

دستگیره هوشمند الکترونیکی صفه از زیباترین محصولات تنسر به شمار میرود که در طراحی آن از معماری اصیل ایرانی (سبک اصفهانی) بهره برده شده است. این قفل میتواند به فضای خانه شما یک شکوه و عظمت خاصی ببخشد و امنیت آن را کاملا تامین نماید.

این قفل فوق العاده علاوه بر امکانات موجود در دستگیره الکترونیکی سهند مانند بازگشایی از طریق اثر انگشت، کارت هوشمند و رمز عبور، دارای قابلیت بازگشایی از طریق تلفن همراه و ریموت نیز میباشد. در ساخت آن از موتور ژاپنی و پردازشگر اروپایی استفاده شده است تا هیچ گونه مشکلی از این بابت وجود نداشته باشد.

این دستگیره همانند دیگر محصولات تنسر لاک، دارای حسگر اثر انگشتی خازنی با قابلیت تشخیص بافت زنده سلولی، قابلیت رمزنگاری توابع خیالی، سیستم ضد شوک و ضد سرقت و گارانتی ۷ ساله (۵+۲) میباشد.

کاربرد دستگیره الکترونیکی

دستگیره های الکترونیکی به دلیل امکانات فراوانی که در اختیار ما قرار میدهند، کاربردهای فراوانی دارند. دلیل استفاده از دستگیره های الکترونیکی در مکان های مختلف میتواند متفاوت باشد. به طور مثال در برخی از اماکن که شرایط اقتضا میکند تا امنیت در سطح بسیار بالایی قرار داشته باشد، از این دستگیره ها استفاده میشود و در برخی موارد هم نیاز به عملکرد آسان و سریع است که در این موارد نیز بهترین گزینه دستگیره الکترونیکی میباشد.

به طور کلی اصلی ترین کاربردهای دستگیره الکترونیکی به سه بخش زیر تقسیم میشود:

مسکونی و اداری

دستگیره الکترونیکی تنسر لاک

همانطور که تا به اینجای کار در مورد آن صحبت شده است، اصلی ترین کاربرد دستگیره های الکترونیکی مختص به محیط های مسکونی و اداری است. این دستگیره ها به دلیل ویژگی هایی همچون ظاهر زیبا، امنیت بالا و عملکرد آسان آن، بهترین گزینه برای درب های ورودی منازل هستند.

مشتریان بسیاری نیز وجود دارند که برای اتاق خواب خود از دستگیره های الکترونیکی استفاده میکنند. این افراد برای داشتن آرامش بیشتر پس از یک روز کاری و همچنین نگهداری از وسایل قیمتی خود مانند طلا، جواهرات، پول نقد و … ترجیح میدهند برای قفل اتاق خواب خود از این دستگیره های هوشمند استفاده نمایند.

در محیط های اداری نیز استفاده از این قفل ها رواج گرفته است. بسیاری از شرکت ها، بانک ها و موسسات مالی برای حفظ و نگهداری اسناد مهم مالی خود، استفاده از دستگیره الکترونیکی را در الویت خود قرار میدهند تا از گزند سارقان در امان باشند.

هتلی

مکان مهم دیگری که استفاده از دستگیره های الکترونیکی بسیار مرسوم است، هتل ها میباشند. اکثریت قریب به اتفاق هتلدارن، برای حفظ آرامش و امنیت میهمانان خود از این نوع قفل ها استفاده میکنند که با نام قفل هتلی شناخته میشوند؛ زیرا کوچکترین اتفاق ناگواری میتواند به نام و اعتبار هتل خدشه وارد نماید و مشتریان آن را به شدت کاهش دهد.

 همچنین وجود این قفل ها بر روی درب اتاق های هتل، ظاهر شیک و زیبایی به آن میبخشد که میتواند سبب جذب مشتری گردد. معمولا دستگیره های الکترونیکی به کار رفته در هتل ها، از طریق کارت هوشمند بازگشایی میشوند که به آن قفل کارتی نیز گفته میشود. برای آشنایی با این قفل ها میتوانید به مقاله انواع قفل هتلی مراجعه نمایید.

باشگاهی

سال هاست افرادی که از اماکن ورزشی مانند باشگاه های بدنسازی و استخر ها استفاده میکنند، از قفل های کلیدی رنج میبرند و گم شدن این کلیدها، اتفاقی است که هر از چندگاهی پیش می آید و سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای ورزشکاران و صاحبان باشگاه ها میشود.

امروزه اما با قفل های باشگاهی الکترونیکی این مشکل حل شده است و ورزشکاران به کمک اثر انگشت و یا رمز عبور میتوانند به کمد های خود دسترسی پیدا نمایند. به کمک این سیستم، صاحبان باشگاه ها هم میتوانند ورود و خروج افراد را کنترل کنند و هم امنیت کمدها را تامین نمایند. از طرف دیگر ورزشکاران نیز با خیال آسوده و بدون دغدغه به فعالیت ورزشی خود میپردازند.

علاوه بر این موارد گفته شده، دستگیره های الکترونیکی کاربردهای دیگری نیز دارد که از جمله این کاربرد ها میتوان به شهربازی ها، اتاق های سرور، اتاق مدیران سازمان ها و کارخانجات و … اشاره نمود.

قیمت دستگیره الکترونیکی

قیمت دستگیره های الکترونیکی به شدت وابسته به امکاناتی است که در اختیار ما قرار میدهد. برخورداری از هر یک از روش های بازگشایی مانند اثر انگشت، رمز عبور، تلفن همراه، تشخیص چهره و… میتواند به قیمت این دستگیره ها بیافزاید. به طور کلی برای ارزش گذاری بر روی دستگیره الکترونیکی عواملی همچون طراحی دستگیره الکترونیکی، مواد به کار رفته در تولید قفل، روش های مختلف بازگشایی و تکنولوژی استفاده شده در ساخت آن مورد توجه قرار میگیرد.

به طور مثال برخی از دستگیره های الکترونیکی را میتوان تنها با یک یا دو روش باز نمود اما برخی دیگر نیز مانند دستگیره هوشمند الوند تنسر لاک، دارای توانایی بازگشایی از طریق اثر انگشت، رمز عبور، کارت هوشمند، تلفن همراه و ریموت کنترل میباشند.

خرید دستگیره های الکترونیکی

خرید دستگیره الکترونیکی تنسر لاک

شاید با توجه به نکات ارائه شده در مورد دستگیره های الکترونیکی، شما نیز علاقه مند به خرید آن شده اید. اما در میان این حجم از محصولات موجود در بازار، کدام یک واقعا ارزش خرید دارد؟ در حال حاضر بسیاری از دستگیره های الکترونیکی موجود در بازار، وارداتی هستند و با توجه به نوسانات بازار ارز، قیمت های سرسام آوری دارند. با کمی تحقیق در مورد این قفل ها، متوجه خواهید شد که پرداختن همچین بهای سنگینی میتواند کار معقولی نباشد و نمونه های داخلی در بعضی موارد حتی بهتر از این قفل ها میباشند.

گروه صنعتی تنسر لاک، یکی از آن تولیدکنندگان داخلی است که با بهره مندی از دانش متخصصان ایرانی و به کارگیری از ماشین آلات پیشرفته، توانسته است دستگیره های الکترونیکی و قفل های هوشمند فوق العاده ای روانه بازار نماید. طراحی بی نقص و امکانات فراوان این محصولات سبب شده است تا این شرکت تبدیل به اولین صادرکننده قفل هوشمند بیومتریکی در کشور شود.

تنسر لاک با محصولات بینظیر خود، کاملا قابل رقابت با نمونه های خارجی میباشد و در بسیاری از موارد گوی رقابت را از آنان ربوده است. شما نیز میتوانید با هزینه بسیار کمتر در مقایه با محصولات وارداتی، از امکانات برابر و حتی بیشتری برخوردار شوید. برای خرید دستگیره های الکترونیکی تنسر لاک و یا دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.