قیمت قفل هوشمند به عوامل متعددی وابسته است. از عواملی که میتوان برای ارزش گذاری قفل هوشمند نام برد، طراحی ظاهری قفل، جنس و نوع متریال به کار رفته در آنها، سیستم های امنیتی موجود در قفل و روش های بازگشایی مختلف این قفلها است. هر یک از این عوامل نقش بسزایی در تعیین قیمت قفل دارد و میتواند باعث تغییراتی در آن شود.

به طور مثال قفل های هوشمند از قابلیت بازگشایی به چند روش مختلف مانند بازگشایی از طریق اثر انگشت، از طریق کارت، از طریق رمز عبور و از طریق تلفن های همراه برخوردار میباشند. قفل هایی که تمام این ویژگی ها را به طور یکجا دارند، مسلما گرانتر از قفل هایی هستند که دارای یک یا دو ویژگی هستند. به همین ترتیب جنس بدنه قفل و ظاهر آن نیز در این قیمت گذاری موثر هستند. اکنون که با اصلیترین عوامل تعیین قیمت قفل آشنا شدیم، میتوانیم به سراغ قیمت محصولات برخی از برندهای تولیدکننده قفل هوشمند برویم.

عوامل موثر بر قیمت قفل هوشمند

بخشی از سوالاتی که اکثر مشتریان از ما می پرسند، در خصوص عواملی است که بر قیمت قفل های هوشمند تاثیر می گذارد. قفل های هوشمند در چند سال اخیر به بهترین قفل جهت ایمنی منازل، ادارات، باشگاه ها و …. تبدیل شده اند.

در سال های اخیر استفاده از قفل های هوشمند بیشتر شده زیرا با استفاده از این قفل ها، امنیت منازل افزایش زیادی داشته است. قفل های هوشمند علاوه بر ظاهر زیبا و خاص، خصوصیات منحصر به فردی نیز دارند که همین موضوع بر روی قیمت قفل تاثیر می گذارد. از جمله مواردی که در قفل های هوشمند به کار رفته است می توان به مشخصه های بیومتریک، رمز عبور، کارت و …. اشاره کرد.

قفل های هوشمند خصوصیات منحصر به فردی دارند که با استفاده از این قفل ها دیگر نیازی به استفاده از کلید نیست. ذکر این نکته الزامی است که برای خرید این قفل ها باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید.

یکی از مهم ترین نکات در خرید قفل های هوشمند، کیفیت بالا در این مدل قفل ها می باشد. همچنین این مدل از قفل ها برای تمامی اماکن (خانه، اداره، باشگاه، هتل و …) بسیار مناسب هستند. اگر قصد دارید از بهترین قفل ها برای امنیت بیشتر استفاده کنید بدون شک قفل های هوشمند بهترین انتخاب در این زمینه می باشد. قیمت این قفل ها با توجه به خصوصیات منحصر به فردی که دارند بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

فاکتورهای تعین کننده قیمت قفل هوشمند

قفل هوشمند 

فاکتورهای مختلفی در قیمت قفل هوشمند تاثیرگذار است که در ادامه با این فاکتورها آشنا شده و به بررسی برخی از این موارد می پردازیم.

 • نوع قفل درب
 • کشور سازنده
 • جنس بدنه و کیفیت ساخت قفل
 • برند قفل
 • روش های باز کردن قفل هوشمند
 • فرآیند نصب قفل هوشمند

نوع قفل درب

نوع قفل دربی که انتخاب می کنید به شدت بر روی قیمت این محصول تاثیر می گذارد. قفل هوشمند ویژگی های زیادی دارد که مصرف کنندگان متناسب با خواست و نیاز خود، می‌توانند هر یک از این ویژگی ها را برای خرید مدنظر قرار دهند. به طور مثال بعضی از افراد، داشتن سیستم امنیتی دو مرحله ای یا سیستم ضد سرقت را یک اولویت برای خرید قفل هوشمند می دانند ولی برخی دیگر، محدود کردن کسانی که به خانه رفت و آمد می کنند و قفل شدن اتوماتیک را اصلی ترین ملاک خود برای خرید درنظر می گیرند. به عنوان مثال اگر قفل هوشمندی می خواهید که دارای امکاناتی همچون سیستم امنیتی دو مرحله ای و سیستم ضد سرقت باشد، باید هزینه بیشتری بابت این امکانات پرداخت کنید.

کشور سازنده

قفل های هوشمند در کشورهای مختلف ساخته و روانه بازارهای جهانی می شوند که همین موضوع بر قیمت این قفل ها تاثیر فراوانی دارد. از جمله کشورهای سازنده قفل هوشمند می توان به کشورهای کره جنوبی، سوئد، ایتالیا، ژاپن، آمریکا، چین و … اشاره کرد.

در ایران، برند تنسر یکی از شرکت های تولید کننده قفل هوشمند است که در طی این سال ها توانسته است مخاطبان فراوانی را بدست بیاورد. همچنین برخی از محصولات این شرکت مانند قفل هوشمند دماوند به کشورهای دیگر صادر هم می شود.

جنس بدنه و کیفیت ساخت قفل

وظیفه اصلی قفل های هوشمند، ایجاد امنیت می باشد، به همین علت برندهای مطرح در این زمینه، قفل ها را از جنس فلز و زینک درست می کنند تا خانواده ها بتوانند احساس آرامش و امنیت کنند. متاسفانه برخی از دستگیره ها ففط جنبه ظاهری دارند و نوع بدنه آنها از جنس پلاستیک می باشد که در مقایسه با بقیه قفل ها از قیمت پایینتری نیز برخوردار هستند. در زمان خرید حتما به جنس بدنه دقت داشته باشید و قفل را تست کنید تا متوجه شوید قفلی که قصد خرید آن را دارید دارای بدنه محکمی می باشد یا خیر!

برند قفل درب

برند قفل هوشمند در زمان خرید، نقش بسیار مهمی را بر عهده دارد. قیمت قفل های هوشمند که توسط برندهای معتبر تولید می شود نسبت به سازندگان کمتر شناخته شده قیمت بالاتری دارند. خریداران معمولاً برندهای معتبر را انتخاب می‌کنند زیرا فکر می‌کنند به دلیل قیمت بالا، قفل های هوشمند این برندها امنیت بیشتری برای آنها به ارمغان می آورند.

قیمت بالای یک قفل همیشه به معنای کیفیت بالا نیست و بالعکس. مهم است که قبل از خرید قفل هوشمند تمامی برندها را به طور کامل بررسی کنید تا مطمئن شوید که محبوبیت آنها بر اساس خدمات پشتیبانی با کیفیت بالا و قابل اعتماد است.

روش های باز کردن قفل هوشمند

روش های باز کردن قفل هوشمند

روش های متعددی برای باز کردن قفل هوشمند وجود دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشخصه های بیومتریک (اثر انگشت و تشخیص چهره)
 • قفل کارتی
 • قفل رمزی
 • قفل های ترکیبی

قیمت قفل های هوشمند با توجه به روش باز کردن آن با هم متغیر است. به عنوان مثال قیمت قفل هایی که از روش باز کردن ترکیبی استفاده می کنند نسبت به قفل هایی که فقط از یک روش برای باز کردن درب استفاده می کنند؛ بیشتر است.

فرآیند نصب قفل درب

فرآیند نصب آخرین عامل تاثیرگذار بر هزینه نهایی قفل درب است. اگر دانش کافی در این زمینه دارید می توانید این کار را خودتان انجام دهید و در هزینه نصب صرفه جویی کنید. با این حال، اگر در این زمینه دانش فنی لازم را ندارید، باید با برندی که از آن قفل را خریداری کرده اید، صحبت کرده تا کار نصب را برای شما انجام دهند. نصب نادرست قفل می تواند باعث به خطر افتادن امنیت درب شما شده و در دراز مدت ممکن است هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. اگرچه نصب قفل توسط شرکتی که از آن قفل را خریداری کرده اید باعث جمع شدن خیال شما بابت نصب آن شود.

قیمت قفل هوشمند برند های معتبر

 1. قیمت قفل هوشمند تنسر

قیمت قفل هوشمند

قفل هوشمند تنسر یکی از پرآوازه ترین تولیدکنندگان قفل هوشمند در ایران به شمار میرود و به دلیل کیفیت بینظیر و طراحی زیبای محصولات خود، نه تنها مشتریان پروپاقرص خود را در سطح کشور دارد، بلکه این شرکت پا را فراتر گذاشته و قفل های آن در سطح خاورمیانه نیز به فروش میرسد.

قیمت قفل هوشمند تنسر با توجه به طراحی خاص آنها، روش های بازگشایی متفاوت، سیستم های امنیتی استفاده شده در این قفلها و … ارزش گذاری میشود و قیمت هر یک از این محصولات با دیگری متفاوت است. به طور مثال قفل هوشمند دماوند که برنده جایزه برترین طراحی در صنعت قفل میباشد و تنها قفل هوشمند در ایران است که به بیرون از مرزهای کشور صادر میشود، مطمئنا از لحاظ قیمت با دیگر محصولات متفاوت است.

 1. قیمت قفل هوشمند Yale

شرکت Yale

قفل هوشمند Yale از برترین برند های تولید قفل هوشمند در دنیا محسوب میشود و کشور سازنده آن، ایتالیا میباشد. شرکت Yale، به طور کلی در زمینه سیستم های امنیتی فعالیت دارند و قفل هوشمند یکی از محصولات این کمپانی بزرگ است. قفل های هوشمند Yale انواع مختلفی دارد و هر کدام از آنها از ویژگی های خاصی بهره میبرند.

قیمت قفل های Yale در بازه حدودا ۲۰۰ دلار تا ۷۰۰ دلار هستند و هر قفل با توجه به قابلیت های بیشتر خود، در این بازه دارای قیمت بالاتری است. قفل های گرانتر دارای قابلیت های بیشتری همچون بازگشایی از طریق کارت و تلفن همراه هستند.

 1. قیمت قفل هوشمند August

شرکت August

 August یکی از معروف ترین تولیدکنندگان قفل های هوشمند در کشور سوئد میباشد که از شهرت جهانی در این زمینه برخوردار است. قیمت قفل های هوشمند این شرکت به دلیل نوع طراحی، جنس متریال به کار رفته در آن و نحوه بازگشایی این قفل ها متفاوت است.

کمترین قیمت قفل های تولیدی این شرکت ۱۵۰ دلار است که از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است و قیمت دیگر قفل ها متناسب با ویژگی های خود، به مراتب گرانتر هستند. گرانترین قفل هوشمند این شرکت، قابلیت اتصال به بلوتوث و wifi را دارد تا درب ها به راحتی و توسط گوشی های هوشمند باز و بسته شوند. قیمت این محصول در سایت های فروش متغیر است و در بازه ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار ارزش گذاری میشود.

 1. قیمت قفل هوشمند Kwikset

شرکت Kwikset

شرکت Kwikset از نام های آشنا در صنعت قفل هوشمند است و از کمپانی های بزرگ ایالات متحده آمریکا محسوب میشود. این کمپانی بیش از نیم قرن است که در این حوزه فعالیت دارد و توانسته رضایت مشتریان خود را جلب نماید. قفل های هوشمند این شرکت با توجه به داشتن قابلیت هایی مانند بازگشایی با تلفن همراه، در زمره قفل های هوشمند پرطرفدار به شمار میرود.

قیمت قفل های هوشمند Kwikset، از ۱۶۰ دلار شروع میشود و گرانترین آن ۴۰۰ دلار قیمت دارد و این اختلاف قیمت بین محصولات به دلیل جنس بدنه به کار رفته و روشهای بازگشایی متفاوت در آنها میباشد.

 1. قیمت قفل هوشمند Schlage

شرکت Schlage

شرکت Schlage را یکی از قدیمی ترین شرکت تولید قفل در جهان محسوب میشود. این شرکت آمریکایی کار خود را به صورت محدود از سال ۱۹۲۰ آغاز کرد و اکنون یک قرن از سابقه این شرکت میگذرد. این شرکت همواره در زمینه تولید قفل های هوشمند پیشرو بوده است و محصولات آن از کیفیت بالایی برخوردار است. البته در طراحی محصولات، به اندازه کمپانی های دیگر خلاقیت به خرج نداده اند ولی به دلیل سبقه بالای خود، همواره جزو پرطرفدارها به شمار میروند.

قیمت محصولات این شرکت از ۱۵۰ دلار تا ۵۰۰ دلار متغیر است و هرکس با توجه به بودجه مالی خود میتواند از این شرکت خریداری کند. این شرکت گزینه مناسبی از لحاظ قیمت و کیفیت محسوب میشود.

 1. قیمت قفل هوشمند Friday

شرکت Friday

شرکت تولیدکننده Friday، به عنوان تولیدکننده کوچکترین قفل های هوشمند در دنیا شناخته میشود. این شرکت اتریشی که فعالیت گسترده ای در صنعت الکترونیک دارد، توانسته است با قفل های هوشمند خود، نگاه ها را به سمت خود جلب کند.

کمترین قیمت قفل های هوشمند شرکت Friday، ۱۵۰ دلار است و گرانترین آن نیز حدود ۵۰۰ دلار قیمت دارد. البته قفل های این شرکت از کیفیت خوبی برخوردار است و در ازای این کیفیت، بهای خوبی نیز باید پرداخت.

 1. قیمت قفل هوشمند Igloohome

شرکت igloohome

شرکت igloohome متعلق به کشور سنگاپور و فعالیت آن، تولید انواع قفل مکانیکی و هوشمند است. این شرکت در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده است و در همین چند سال توانسته است برای خود نامی دست و پا کند. این شرکت در سال ۲۰۱۸ برنده جایزه بهترین نوآوری در صنعت قفل را به دست آورده است. البته قفل های این شرکت تنوع بسیار زیادی ندارد ولی از لحاظ کیفیت در سطح مناسبی قرار میگیرند.

قیمت قفل های هوشمند این شرکت، با توجه به روشهای بازگشایی موجود در این محصولات، در حدود ۱۰۰ دلار تا ۴۰۰ دلار میباشد.

 1. قیمت قفل هوشمند Danalock

شرکت Danalock

کمپانی قفل هوشمند Danalock، از تولیدکنندگان قفل هوشمند در کشور دانمارک است. اگرچه از سابقه این شرکت در تولید قفل هوشمند، زمان کوتاهی میگذرد ولی قفل های این شرکت توانسته است به بازارهای جهانی راه پیدا کند.

قیمت قفل های هوشمند Danalock از ۱۵۰ دلار تا ۳۰۰ دلار است و جزو ارزانترین قفل ها به شمار میروند. البته میتوان از قیمت محصولات آن تشخیص داد که از لحاظ کیفیت در سطح آنچنان بالایی قرار ندارد و برای آنهایی که میخواهند هزینه بسیار کمی بپردازند، گزینه معقولی به نظر میرسد.

قفل هوشمند ایرانی بخریم یا خارجی

خرید قفل هوشمند

تا به اینجای کار در مورد برخی از تولیدکنندگان مشهور صنعت قفل در دنیا صحبت نمودیم. با توجه به قیمت قفل های خارجی، بالا بودن نرخ ارز و هزینه سنگین واردات، مسلما قفل های هوشمند خارجی با قیمت گزاف به دست ما میرسد. در این شرایط میتوانید از قفل هایی که همان کیفیت را با کمترین قیمت در اختیار شما قرار میدهند و در داخل کشور نیز تولید میشوند، استفاده نمایید.

قفل های هوشمند مسکونی و اداری تنسر، با توجه به طرح ها و تنوع مختلفی که دارد، میتواند هر سلیقه ای را در برگیرد. قفل های هوشمند تنسر هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار میگیرد. جنس بدنه آنها همگی از فلز ضدخش است و ضد آب است. همچنین تمامی آنها علاوه بر باز شدن از طریق اثر انگشت، از طریق کارت و رمز نیز قابلیت بازگشایی دارند. همچنین برخی از این قفل ها میتوانند از طریق وای فای و بلوتوث به تلفن همراه متصل شده و از طریق گوشی همراه باز و بسته شوند.

یکی از نکات مهم در زمینه خرید قفل هوشمند، بررسی نیاز مشتری میباشد. به طور مثال اگر شما به دنبال یک قفل هوشمند برای فضای سنتی خود میگردید، میتوانید از قفل هوشمند صفه که در طراحی آن از معماری اصیل ایرانی بهره برده شده است، استفاده کنید و یا اینکه به دنبال یک قفل هوشمند با قیمت مناسب میگردید، میتوانید از قفل هوشمند سهند که اقتصادی ترین قفل هوشمند در ایران محسوب میشود و از تمام قابلیت های دیگر قفل ها مانند بازگشایی از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور برخوردار است، استفاده نمایید.

همچنین تنسر از محصولات دیگری مانند قفل هوشمند الوند، قفل هوشمند سبلان و قفل هوشمند دنا برخوردار است که همه ی آنها از لحاظ کیفیت، در سطح بسیار بالایی قرار دارند و میتوانند جایگزین شایسته ای برای محصولات خارجی باشند.

برند تنسر علاوه بر این قفل ها که در زمینه مسکونی و اداری استفاده میشوند، در زمینه تولید قفل هتلی و قفل باشگاهی نیز فعالیت دارد و مالکان هتل ها و باشگاه های ورزشی میتوانند از محصولات شرکت تنسر بهره ببرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات تنسر و دریافت مشاوره رایگان میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.