قیمت قفل هوشمند به عوامل متعددی وابسته است. از عواملی که میتوان برای ارزش گذاری قفل هوشمند نام برد، طراحی ظاهری قفل، جنس و نوع متریال به کار رفته در آنها، سیستم های امنیتی موجود در قفل و روش های بازگشایی مختلف این قفلها است. هر یک از این عوامل نقش بسزایی در تعیین قیمت قفل دارد و میتواند باعث تغییراتی در آن شود.

به طور مثال قفل های هوشمند از قابلیت بازگشایی به چند روش مختلف مانند بازگشایی از طریق اثر انگشت، از طریق کارت، از طریق رمز عبور و از طریق تلفن های همراه برخوردار میباشند. قفل هایی که تمام این ویژگی ها را به طور یکجا دارند، مسلما گرانتر از قفل هایی هستند که دارای یک یا دو ویژگی هستند. به همین ترتیب جنس بدنه قفل و ظاهر آن نیز در این قیمت گذاری موثر هستند. اکنون که با اصلیترین عوامل تعیین قیمت قفل آشنا شدیم، میتوانیم به سراغ قیمت محصولات برخی از برندهای تولیدکننده قفل هوشمند برویم.

قیمت قفل هوشمند برند های معتبر

  1. قیمت قفل هوشمند تنسر

قیمت قفل هوشمند

قفل هوشمند تنسر یکی از پرآوازه ترین تولیدکنندگان قفل هوشمند در ایران به شمار میرود و به دلیل کیفیت بینظیر و طراحی زیبای محصولات خود، نه تنها مشتریان پروپاقرص خود را در سطح کشور دارد، بلکه این شرکت پا را فراتر گذاشته و قفل های آن در سطح خاورمیانه نیز به فروش میرسد.

قیمت قفل هوشمند تنسر با توجه به طراحی خاص آنها، روش های بازگشایی متفاوت، سیستم های امنیتی استفاده شده در این قفلها و … ارزش گذاری میشود و قیمت هر یک از این محصولات با دیگری متفاوت است. به طور مثال قفل هوشمند دماوند که برنده جایزه برترین طراحی در صنعت قفل میباشد و تنها قفل هوشمند در ایران است که به بیرون از مرزهای کشور صادر میشود، مطمئنا از لحاظ قیمت با دیگر محصولات متفاوت است.

  1. قیمت قفل هوشمند Yale

شرکت Yale

قفل هوشمند Yale از برترین برند های تولید قفل هوشمند در دنیا محسوب میشود و کشور سازنده آن، ایتالیا میباشد. شرکت Yale، به طور کلی در زمینه سیستم های امنیتی فعالیت دارند و قفل هوشمند یکی از محصولات این کمپانی بزرگ است. قفل های هوشمند Yale انواع مختلفی دارد و هر کدام از آنها از ویژگی های خاصی بهره میبرند.

قیمت قفل های Yale در بازه حدودا ۲۰۰ دلار تا ۷۰۰ دلار هستند و هر قفل با توجه به قابلیت های بیشتر خود، در این بازه دارای قیمت بالاتری است. قفل های گرانتر دارای قابلیت های بیشتری همچون بازگشایی از طریق کارت و تلفن همراه هستند.

  1. قیمت قفل هوشمند August

شرکت August

 August یکی از معروف ترین تولیدکنندگان قفل های هوشمند در کشور سوئد میباشد که از شهرت جهانی در این زمینه برخوردار است. قیمت قفل های هوشمند این شرکت به دلیل نوع طراحی، جنس متریال به کار رفته در آن و نحوه بازگشایی این قفل ها متفاوت است.

کمترین قیمت قفل های تولیدی این شرکت ۱۵۰ دلار است که از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است و قیمت دیگر قفل ها متناسب با ویژگی های خود، به مراتب گرانتر هستند. گرانترین قفل هوشمند این شرکت، قابلیت اتصال به بلوتوث و wifi را دارد تا درب ها به راحتی و توسط گوشی های هوشمند باز و بسته شوند. قیمت این محصول در سایت های فروش متغیر است و در بازه ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار ارزش گذاری میشود.

  1. قیمت قفل هوشمند Kwikset

شرکت Kwikset

شرکت Kwikset از نام های آشنا در صنعت قفل هوشمند است و از کمپانی های بزرگ ایالات متحده آمریکا محسوب میشود. این کمپانی بیش از نیم قرن است که در این حوزه فعالیت دارد و توانسته رضایت مشتریان خود را جلب نماید. قفل های هوشمند این شرکت با توجه به داشتن قابلیت هایی مانند بازگشایی با تلفن همراه، در زمره قفل های هوشمند پرطرفدار به شمار میرود.

قیمت قفل های هوشمند Kwikset، از ۱۶۰ دلار شروع میشود و گرانترین آن ۴۰۰ دلار قیمت دارد و این اختلاف قیمت بین محصولات به دلیل جنس بدنه به کار رفته و روشهای بازگشایی متفاوت در آنها میباشد.

  1. قیمت قفل هوشمند Schlage

شرکت Schlage

شرکت Schlage را یکی از قدیمی ترین شرکت تولید قفل در جهان محسوب میشود. این شرکت آمریکایی کار خود را به صورت محدود از سال ۱۹۲۰ آغاز کرد و اکنون یک قرن از سابقه این شرکت میگذرد. این شرکت همواره در زمینه تولید قفل های هوشمند پیشرو بوده است و محصولات آن از کیفیت بالایی برخوردار است. البته در طراحی محصولات، به اندازه کمپانی های دیگر خلاقیت به خرج نداده اند ولی به دلیل سبقه بالای خود، همواره جزو پرطرفدارها به شمار میروند.

قیمت محصولات این شرکت از ۱۵۰ دلار تا ۵۰۰ دلار متغیر است و هرکس با توجه به بودجه مالی خود میتواند از این شرکت خریداری کند. این شرکت گزینه مناسبی از لحاظ قیمت و کیفیت محسوب میشود.

  1. قیمت قفل هوشمند Friday

شرکت Friday

شرکت تولیدکننده Friday، به عنوان تولیدکننده کوچکترین قفل های هوشمند در دنیا شناخته میشود. این شرکت اتریشی که فعالیت گسترده ای در صنعت الکترونیک دارد، توانسته است با قفل های هوشمند خود، نگاه ها را به سمت خود جلب کند.

کمترین قیمت قفل های هوشمند شرکت Friday، ۱۵۰ دلار است و گرانترین آن نیز حدود ۵۰۰ دلار قیمت دارد. البته قفل های این شرکت از کیفیت خوبی برخوردار است و در ازای این کیفیت، بهای خوبی نیز باید پرداخت.

  1. قیمت قفل هوشمند Igloohome

شرکت igloohome

شرکت igloohome متعلق به کشور سنگاپور و فعالیت آن، تولید انواع قفل مکانیکی و هوشمند است. این شرکت در سال ۲۰۱۷ تاسیس شده است و در همین چند سال توانسته است برای خود نامی دست و پا کند. این شرکت در سال ۲۰۱۸ برنده جایزه بهترین نوآوری در صنعت قفل را به دست آورده است. البته قفل های این شرکت تنوع بسیار زیادی ندارد ولی از لحاظ کیفیت در سطح مناسبی قرار میگیرند.

قیمت قفل های هوشمند این شرکت، با توجه به روشهای بازگشایی موجود در این محصولات، در حدود ۱۰۰ دلار تا ۴۰۰ دلار میباشد.

  1. قیمت قفل هوشمند Danalock

شرکت Danalock

کمپانی قفل هوشمند Danalock، از تولیدکنندگان قفل هوشمند در کشور دانمارک است. اگرچه از سابقه این شرکت در تولید قفل هوشمند، زمان کوتاهی میگذرد ولی قفل های این شرکت توانسته است به بازارهای جهانی راه پیدا کند.

قیمت قفل های هوشمند Danalock از ۱۵۰ دلار تا ۳۰۰ دلار است و جزو ارزانترین قفل ها به شمار میروند. البته میتوان از قیمت محصولات آن تشخیص داد که از لحاظ کیفیت در سطح آنچنان بالایی قرار ندارد و برای آنهایی که میخواهند هزینه بسیار کمی بپردازند، گزینه معقولی به نظر میرسد.

قفل هوشمند ایرانی بخریم یا خارجی

خرید قفل هوشمند

تا به اینجای کار در مورد برخی از تولیدکنندگان مشهور صنعت قفل در دنیا صحبت نمودیم. با توجه به قیمت قفل های خارجی، بالا بودن نرخ ارز و هزینه سنگین واردات، مسلما قفل های هوشمند خارجی با قیمت گزاف به دست ما میرسد. در این شرایط میتوانید از قفل هایی که همان کیفیت را با کمترین قیمت در اختیار شما قرار میدهند و در داخل کشور نیز تولید میشوند، استفاده نمایید.

قفل های هوشمند مسکونی و اداری تنسر، با توجه به طرح ها و تنوع مختلفی که دارد، میتواند هر سلیقه ای را در برگیرد. قفل های هوشمند تنسر هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار میگیرد. جنس بدنه آنها همگی از فلز ضدخش است و ضد آب است. همچنین تمامی آنها علاوه بر باز شدن از طریق اثر انگشت، از طریق کارت و رمز نیز قابلیت بازگشایی دارند. همچنین برخی از این قفل ها میتوانند از طریق وای فای و بلوتوث به تلفن همراه متصل شده و از طریق گوشی همراه باز و بسته شوند.

یکی از نکات مهم در زمینه خرید قفل هوشمند، بررسی نیاز مشتری میباشد. به طور مثال اگر شما به دنبال یک قفل هوشمند برای فضای سنتی خود میگردید، میتوانید از قفل هوشمند صفه که در طراحی آن از معماری اصیل ایرانی بهره برده شده است، استفاده کنید و یا اینکه به دنبال یک قفل هوشمند با قیمت مناسب میگردید، میتوانید از قفل هوشمند سهند که اقتصادی ترین قفل هوشمند در ایران محسوب میشود و از تمام قابلیت های دیگر قفل ها مانند بازگشایی از طریق اثر انگشت، کارت و رمز عبور برخوردار است، استفاده نمایید.

همچنین تنسر از محصولات دیگری مانند قفل هوشمند الوند، قفل هوشمند سبلان و قفل هوشمند دنا برخوردار است که همه ی آنها از لحاظ کیفیت، در سطح بسیار بالایی قرار دارند و میتوانند جایگزین شایسته ای برای محصولات خارجی باشند.

شرکت تنسر علاوه بر این قفل ها که در زمینه مسکونی و اداری استفاده میشوند، در زمینه تولید قفل هتلی و قفل باشگاهی نیز فعالیت دارد و مالکان هتل ها و باشگاه های ورزشی میتوانند از محصولات شرکت تنسر بهره ببرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات تنسر و دریافت مشاوره رایگان میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.